Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu bytu alebo domu, určite nevynecháte ani detskú izbu, ktorá je pre vaše ratolesti útočiskom po celom dni. Našim cieľom je vytvoriť útulný a priestranný domov, ktorý nám bude vyhovovať nielen z hľadiska dizajnového, ale aj praktického. Ak si aj vy kladiete otázku, ako by ste mali zariadiť detskú izbu, a teda vybrať posteľ pre deti s ohľadom na zachovanie voľného priestoru, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, ktoré vám určite pomôžu pri rozhodovaní.

Zariaďujte s ohľadom na voľný priestor

Poschodové postele sú presne tie typy nábytku, ktoré sú čoraz viac obľúbené, čomu sa nemôžeme čudovať. Sú vhodnou voľbou všade tam, kde sú minimálne dve detičky a cieľom rodičom je, aby mali v izbe voľný priestor na hranie a neskôr i učenie. Uvedomte si, že detská izba by mala byť nielen priestranná, ale aj vzdušná a bezpečná, najmä v prípade, ak máte malé detičky.

Postele aj pre tých najmenších!

Dnešné poschodové postele pre deti sa vyznačujú kvalitným prevedením a príjemným dizajnom, ktorý dokáže oživiť nejeden interiér. Ohľad by sme mali brať najmä na bezpečnostné prvky, čiže je dôležité, aby bolo súčasťou schodiska zábradlie, prípadne je lepšie, ak je našľapovacia plocha schodíkov širšia. Dbajte na to, aby bola posteľ vybavená zábranou, ktorú je možné po čase odmontovať a nezabúdajte na ekologický materiál, ktorý nespôsobuje nepríjemné alergie či zdravotné ťažkosti.

„Poschodovka“ pre jedno dieťa?

Na záver treba dodať, že poschodovú posteľ môžete zadovážiť aj v prípade, že máte len jedno dieťatko. Totiž, nie vždy platí, že tento typ postele je automaticky zložený z dvoch lôžok umiestnených nad sebou. Na trhu nájdeme tiež „poschodovky“, ktoré poskytujú vrchné lôžko na spanie, pričom v spodnej časti môže byť umiestnený pracovný stolík, úložný priestor či detský kútik.

Facebook Comments