Deti nemusia chodiť za zábavou len na ulicu a miesta, kde ich ani neuvidíte. Skvelé detské ihrisko môžete spraviť aj na vašej záhrade, a to veľmi rýchlo a jednoducho! Stačí vám len trošku trpezlivosti, voľného času, energie a detské atrakcie si môžu vaše ratolesti užiť priamo pri vašom dome.

Bezpečnosť je prvoradá

Bezpečné zázemie pre hru môžete poskytnúť deťom len v prípade, že je záhrada skutočne uprataná. Než sa pustíte do plánovania a budovania detských atrakcií, pozorne prejdite po celom pozemku a dôkladne všetko prezrite. Skontrolujte i stav trávniku, plotu či drevených prvkov, aby nedošlo k neželanému úrazu. Na miesto odložte i náradie či stavebný materiál, ktorý by mohol najmä tie menšie ratolesti ohroziť. Z trávy zozbierajte prípadne čiastočky skla či ostré predmety.

Doprajte im poriadnu zábavu

Najlepšou prevenciou ako deti presvedčiť, že hry na záhrade budú skutočne tie najlepšie, je vytvoriť dostatok príležitosti k hre. Okrem klasických hier im doprajte i veľkorysejšie riešenia ako sú hojdačky, šmykľavka, bazén či pieskovisko. Jednoduchšie atrakcie zvládnete nainštalovať i sami, prípadne požiadajte špecializovanú firmu, ktorá by vám s montážou pomohla. Pri nákupe si všímajte najmä kvalitu, použité materiály a v prvom rade bezpečnosť spracovania. Dobrou voľbou je napríklad mäkké drevo s hladkou povrchovou úpravou. Konštrukcia musí byť samozrejme stabilná a dobré je i to, keď je zaoblená.

Deti milujú hru na schovávanie a radi si stavajú úkryty, hrady či prístrešky. Nenechajte ich postaviť svoj „príbytok“ z materiálu, ktorý nájdu len tak na záhrade. Skúste im dopriať praktickejšiu variantu ako sú klasické domčeky z plastu, nafukovacie stany či látkové prístrešky. Sú úžasným zdrojom zábavy a počas letných dní ich udržia v tieni.

FOTO:  © MNStudio + BlueOrange Studio / Dollar Photo Club

Share this article

Facebook Comments