Ohrádky pre deti sú skvelou voľbou pre rodičov, ktorí chcú zaistiť pre svoje ratolesti maximálnu bezpečnosť pri hraní alebo spánku. Ide o praktického pomocníka, predovšetkým v prípade, že chcete dieťa nechať aspoň chvíľu osamote. Výhodou je, že sa v nej môže hrať pokojne aj niekoľko hodín a vy ako rodič sa nemusíte báť, že sa mu niečo stane. Čo by ste však mali zvážiť pri výbere detskej ohrádky?

Skladacie ohrádky – priaznivá cena

Poznáme niekoľko typov detských ohrádok, pričom medzi najobľúbenejšie patria detské ohrádky skladané. Výhodou je, že majú ľahkú konštrukciu, ktorá je však maximálne bezpečná. Ohrádku je možné zložiť a premiestniť trebárs na iné miesto, čo patrí medzi obrovské plus, pričom priaznivá cena je už len akousi čerešničkou na torte. Zaberie vám taktiež minimum miesta, čiže skladacia ohrádka je skvelou voľbou všade tam, kde nie je dostatok voľného priestoru.

Drevené ohrádky – stabilná konštrukcia

Tradičná drevená detská ohrádka predstavuje ten typ ohrádky, na ktorú nedajú mnohí rodičia dopustiť. Vyznačuje sa stabilnou konštrukciou a tým, že je mimoriadne pevná, dieťatko sa  nej ľahšie postaví na nohy. Ohrádky vyrobené z dreva patria medzi tie najstaršie, no bezpochyby i najbezpečnejšie, keďže neexistuje riziko jej prevrátenia.

Nafukovacie ohrádky – mimoriadne mäkké

Naopak, ak hľadáte mäkkú ohrádku, ideálnou voľbou je nafukovacia ohrádka, v ktorej nehrozí dieťaťu žiadne nebezpečenstvo. Tieto ohrádky zaberajú málo miesta, ich údržba je minimálna a dokonca máte možnosť vybrať si doplnky zo sieťoviny alebo tkaniny.

Plastové ohrádky – nenáročné na údržbu

Ohrádky z plastu patria medzi najmenej náročné na údržbu, keďže plast očistíte behom pár sekúnd. Dokonca, plastové ohrádky je možné vyskladať do požadovaného tvaru či veľkosti, čo určite oceníte, avšak treba dodať, že sú určené len batoľatá, keďže silnejúce deti by mohli ohrádku z plastu jednoducho prevrátiť.

 

 

Facebook Comments