Vyberáte detský kočík, no už teraz máte pocit, že si v bohatej ponuke sortimentu len ťažko vyberiete? Už na úvod treba zdôrazniť, že kočíky rozdeľujeme podľa typu na hlboké, ktoré sú určené pre novorodeniatka, kombinované, ktoré sú vhodné pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov, športové alebo golfové, ktoré sú určené pre väčšie detičky, zhruba do 3 rokov. Ide v podstate o prvý zásadný parameter, na základe ktorého by ste sa mali rozhodovať. Ak máte v tejto veci jasno, odpovedzte si na základnú otázku: „Čo od detského kočíku očakávam?“

Čo od detského kočíku očakávate?

Každá mamička očakáva práve to, aby sa dieťatko v kočíku cítilo zakaždým príjemne a zároveň bol detský kočík praktickým pomocníkom v podstate kedykoľvek a kdekoľvek. Dôležité je, aby bol dostatočnou ochranou voči nestabilite terénu i poveternostným vplyvom a koniec koncov, dizajnové prevedenie je taktiež jedným z kľúčových faktorov, ktorý dokáže ovplyvniť naše konečné rozhodnutie. Ak už teraz viete, že chcete s dieťatkom chodiť čo najčastejšie do prírody, zvoľte nafukovacie odpružené kolieska, ktoré vám pomôžu zdolať rôzne nástrahy prírody, s ktorými by ste si s bežnými plastovými kolieskami len ťažko poradili.

A čo cena?

Detský kočík sa skladá z podvozku a hlbokej korby, niekedy je súčasťou výbavy aj autosedačka. Záleží teda na tom, aké doplnky sú v základnej cene, keďže práve od tohto faktu sa odvíja aj konečná suma. Zväčša sa však oplatí zvoliť trojkombináciu, ktorá vás v konečnom dôsledku bude stáť o niečo menej, ako keby máte nakúpiť všetky komponenty jednotlivo. Paradoxne, treba klásť vysoký dôraz na kvalitné prevedenie i značku, keďže s nekvalitným modelom sa skôr či neskôr môže vám, ako mamičke, náročnejšie manipulovať, ba dokonca hrozí vysoké riziko poškodenia na nerovnom povrchu. Tak čo poviete, aj vy si dáte záležať na tom, aby bol váš kočiarik nielen komfortný či na oko neodolateľný, ale najmä bezpečný a prispôsobený na rôzne typy terénov?

 

Facebook Comments