Vybrať darček pre rodičov je niekedy náročné, o starých rodičoch nehovoriac. Ak sa ich spýtate, čo by si želali na Vianoce alebo k narodeninám, pravdepodobne povedia, že nič a že všetko čo potrebujú majú. Pokiaľ sa chcete vyhnúť nákupu ponožiek, papúč alebo vitamínom z lekárne máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov. Darček pre starých rodičov totiž môže byť aj veľmi originálny, osobný ale aj praktický a príjemný.

Pobyt v kúpeľoch

Jeseň života by mala byť bezstarostným obdobím oddychu, ale bohužiaľ to tak väčšinou nie je. Prečo sa starým rodičom neodvďačiť za ich starostlivosť a lásku práve liečebným pobytom v kúpeľoch? Zdravotné problémy majú aj mladší ľudia, nie len seniori, ale ľudia v dôchodkovom veku si nie vždy môžu takéto potešenie dovoliť.  Určite sa tak potešia ozdravnému alebo wellness pobytu, ktorý prospeje ich zdravotnému stavu, prídu na iné myšlienky a stretnú sa s novými ľuďmi aj vo svojom veku.

TIP PRE VÁS: Potlač hrnčekov

Zamerajte sa ich záľuby

Každý ma nejaké záľuby a starých rodičov určite poteší, ak si spomeniete na to, čo ich baví a čo majú radi. Je váš dedko alebo starý otec rybár, ale sám si už na rybolov netrúfa? Urobte mu radosť a choďte s ním. Strávite spolu príjemné chvíle na ktoré budete obaja spomínať a určite sa aj čo-to priučíte. Bol za mladi milovník motoriek alebo rýchlych áut? Auto salón, motorkársky zraz, motokáry alebo preteky mu možno aj vtisnú slzy do očí. Čím ale potešíte babku alebo starú mamu? Vezmite ju na výstavu kvetín, na koncert, do kina alebo do divadla. Spoločné zážitky sú obvykle tým najlepším darčekom.

Darujte spomienky

Milým darčekom pre starých rodičov sú aj fotky z rodinnej oslavy, alebo fotky všetkých blízkych. Jednou z možností je fotoalbum, ktorý môžete vyrobiť vy samy alebo kúpiť fotoalbum s jednoduchým dizajnom a vyzdobiť ho, aby bol skutočne jedinečný. Ďalšou možnosťou je nechať vyrobiť fotokalendár, teda kalendár, ktorý bude vytvorený z vašich fotiek.  Možností je veľa a bez problémov viete zohnať stolný ale aj nástenný kalendár. Fotka môže byť aj vkusná dekorácia do bytu najmä ak je umiestnená v elegantnom fotorámiku. Pokiaľ by ste radi niečo výraznejšie odporúčame darovať fotoobraz. Na plátno je možné vytlačiť fotku podľa vášho výberu, ale samozrejme mala by mať dostatočné rozlíšenie, aby bola aj na väčšom formáte naozaj pekná. Fotku si tak môžu starý rodičia zavesiť na stenu do obývačky alebo do predsiene a pochváliť sa každej návšteve svojou krásnou rodinou.

Pri každom darčeku je dôležité najmä to, aby bol darovaný zo srdca a s úmyslom potešiť obdarovaného. Veríme že, že sme vás inšpirovali a dali vám užitočné tipy na darčeky pre starých rodičov, ale aj rodičov a kamarátov.

 

 

Share this article

Facebook Comments