Koberec dokáže zútulniť každý priestor a zmeniť ho na nepoznanie. Ak ste stále odkladali jeho výmenu alebo kúpu úplne nového dekoratívneho doplnku, teraz je ten správny čas. S našimi radami sa vyhnete poškodeniu, ale hlavne predĺžite jeho životnosť.

Trendom sú svieže a odvážne kombinácie farieb, asymetrické strihy a prírodné materiály. Dovolené je aj miešanie farieb a textúr, ktorými vytvoríte zaujímavý priestor.

Moderné koberce z e-shopu Estilofina sú vyrobené z prírodných vlákien, nadčasové a dajú sa výborne vrstviť. Hodia sa do akéhokoľvek štýlu, či už ide o minimalistický, boho, vidiecky alebo do obývačky, ktorá dýcha históriou. Použiť ich môžete aj na vymedzenie priestoru medzi obývačkou a jedálňou.

Ochráňte svoj koberec

Ako však uchrániť koberec v obývacej izbe alebo spálni pred opotrebením, najmä ak máte konferenčný stolík alebo iný nábytok? Stopami od nábytku je každý koberec ohrozený. Nie je nič horšie, ako vidieť výrazné odtlačky alebo dokonca trvalé značky po nohách stolov, stoličiek a iného nábytku.

Dizajnový koberec Arabella 240x160 béžový

Dizajnový koberec Arabella 240×160 béžový

Využiť môžete napríklad podložky alebo priehľadné samolepky, ktoré chránia váš koberec pred priamym kontaktom s nohami nábytku a zabraňujú opotrebeniu.

Ak je to možné, občas posuňte nábytok na iné miesto. Nezabúdajte, že dôležitá je aj rotácia koberca. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že záťaž bude rozdelená rovnomernejšie a šanca na vytvorenie výrazných stop sa zmenší.

Pri výbere koberca z e-shopu Estilofina zvážte jeho textúru. Krátka a hustá je odolnejšia voči stopám.

Dekoračný konferenčný stolík

Kráľom obývacej miestnosti je konferenčný stolík. A niet sa čomu čudovať, dotvára ten správny šmrnc celej miestnosti a jeho využitie je vskutku flexibilné.

Konferenčný stolík slúži ako miesto na odkladanie vecí, úložný priestor na knihy alebo časopisy, ale takisto plní aj dekoračnú funkciu. V ponuke e-shopu Estilofina ho nájdete v rôznych tvaroch – oválne, okrúhle, rohové, v tvare kocky, obdĺžnika a za zmienku stoja atypické tvary.

Konferenčný stolík Propeller, 85 cm, strieborný

Konferenčný stolík Propeller, 85 cm, strieborný

Nebojte sa ani pestrých farieb a kombinácie rôznych materiálov. Možno práve taký odvážny kúsok vašej obývačke pristane.

Pri výbere konferenčného stolíka je dôležité zohľadniť veľkosť koberca a proporcie miestnosti. Ak má stolík tvrdé a ostré nohy, môže to zvýšiť riziko poškodenia koberca. Vyhýbajte sa tým, ktoré by mohli zaťažiť či poškodiť vlákna koberca.

Dávajte pozor aj na výšku stolíka voči výške sedacieho nábytku a jeho tesné umiestnenie. Zabezpečený by mal byť pohodlný prístup bez toho, aby ste ho museli posunúť alebo zatlačiť.

Výber a umiestnenie konferenčného stolíka na koberec vyžaduje pozornosť a ohľaduplnosť voči obidvom kusom nábytku. Správne riešenie a kombinácia z e-shopu Estilofina môže vytvoriť funkčné a príjemné prostredie.

 

Share this article

Facebook Comments