Zariaďujete spálňu? Sťahujete sa? Stará posteľ doslúžila a potrebujete novú? Ako nájsť tie správne a kvalitné postele? Zdravý spánok je základom nášho pracovného, študijného výkonu a tiež základom našej energie pre našu rodinu. Ako však zdravý spánok dosiahnuť? Dobrá otázka. Odpoveď však jednoduchá a jasná. Za všetkým hľadajte starostlivo vybrané postele. Mnoho ľudí tento výber podceňuje, pretože má dojem, že v posteli netrávime toľko času, koľko za ňu pýtajú peňazí. Tento názor je však mylný. V posteliach trávime až tretinu nášho života a okrem iného sú postele zdrojom našich psychických a fyzických síl.  Preto by sme si postele mali vyberať skutočne pozorne. V živote nakupujeme takýto kus nábytku len zopárkrát, preto by sme nemali šetriť. Postele nie sú predmetom, ktorý by sme kupovali každý deň. Cieľom je vyberať také postele, ktoré vydržia dlhšiu dobu, ktoré majú pevnú konštrukciu a zaujímavý vzhľad.

Dobré postele nie sú určite vyrábané z drevotriesky a platových materiálov, čo pre vás v praxi znamená, že by ste takéto postele mali v predajni obísť. Tieto postele majú menej pevné konštrukcie, čo vedie k vŕzganiu a rozpadu postele. Ak si chcete kúpiť postele, ktoré vám vydržia aspoň niekoľko rokov, mali by ste uprednostniť drevené postele, kovové alebo čalúnené.

Postele z dreveného materiálu predovšetkým dobre vyzerajú, sú pevné, odolné a stabilné. Vďaka silnej konštrukcii sa nemusíte obávať, že vám postele začnú vŕzgať. Drevo patrí k prírodným materiálom, a teda aj drevené postele pôsobia v spálni príjemné a do izby prinesú teplo a kúsok prírody.

Kovové postele sú vhodné do moderných priestorov. Majú štýl a sú originálne. Dôležité je vybrať si kvalitného a spoľahlivého výrobcu, pretože iba vtedy máte istotu, že tieto postele časom nezačnú vŕzgať. Síce si priplatíte, v porovnaní s klasickými kovovými posteľami, ale vaša investícia sa odrazí vo vašej spokojnosti.

Čalúnené postele asi nikdy nevymrú. Ešte aj dnes majú svoje miesto na trhu. Ich originalita spočíva v tom, že si zákazníci volia rozmery, farbu a materiál postelí. Tieto postele majú svoj štýl, ktorý je vďaka čalúneniu možné jednoducho dokombinovať k zvyšku spálne. Podobne ako predchádzajúce typy, majú čalúnené postele pevnú konštrukciu, takže vám určite nehrozí žiadne vŕzganie. Čo majú navyše je mäkké čalúnené čelo. Primárnou funkciou čela postele je chrániť vás pred prípadným prievanom, no oceníte ho určite aj pri večernom čítaní knihy. Okrem praktických benefitov pôsobí esteticky a do spálne vnáša eleganciu a luxus.

Čo by stálo tiež za zamyslenie je otázka či sa zamerať na postele s nožičkami alebo radšej bez nich. Odpoveďou je, že by ste mali uprednostniť jednoznačne postele s nožičkami, a to kvôli tomu, že vďaka nim sa odvetrávajú matrace. Možno si poviete a na čo je odvetrávanie matracov? Počas noci sa nejeden raz poriadne spotíme a práve vďaka tomu je dobré, ak sa vaše matrace poriadne presušia a prevetrajú.

Máte niekoľko možností, voľba je už len na vás!

Share this article

Facebook Comments