shutterstock_366170954

Ak žijete v dome, určite mi dáte za pravdu, že mať dôkladne zabezpečený vchod je základ!

Bohužiaľ, v dnešnej dobe sa zlodejom nevyhneme, a to aj napriek tomu, že budeme žiť na odľahlejších miestach, ktoré vyzerajú byť na prvý pohľad maximálne bezpečné. Zabezpečiť vchod je možné viacerými spôsobmi – siahnete po vysokokvalitných vchodových dverách, ktoré budú pre zlodeja nezničiteľné, dáte si namontovať kamerový systém či siahnete po kovových mrežách … Existuje teda niekoľko možností, ktoré sú samozrejme aj účinné, no nie až tak úplne. Pýtate sa prečo?

Zlodej si nájde „cestu“ aj cez pivničné okno

Je síce obdivuhodné, že ste investovali do zabezpečovacej techniky a bezpečnostných vchodových dverách, ktoré vás v konečnom dôsledku určite nesklamú, veď ide o prvok domu, ktorý by mal byť dominantný a mimoriadne odolný. Avšak, netreba zabúdať na zabezpečenie pivničného okna, ktoré sa väčšinou nachádza na prízemí domu, resp. je umiestnené „pod domom“ ako takým.

Ak vás bude chcieť niekto vykradnúť, behom chvíle si uvedomí, že prejsť cez vchodové dvere je nemožné, a tak zvolí omnoho ľahšiu cestu. Vylomí pivničné okno a dostane sa priamo ku vám domov. Už z tohto dôvodu by ste mali myslieť na montáž bezpečnostného okna do pivnice, prípadne bezpečnostnej mreže, ktorá vám zaručí stopercentnú ochranu. Veľa ľudí si totiž myslí, že zlodej sa cez také „miniatúrne okno“ dovnútra nedostane, čiže túto skutočnosť podcenia a sú spokojní, že majú bezpečnostné dvere. Je to síce logické, ale my, bežní ľudia, nepoznáme triky a taktiky, ktoré využívajú zlodeji pri svojich krádežiach, no po dlhšej úvahe môžeme skonštatovať, že problém im nebude robiť ani malé, spočiatku nenápadné pivničné okienko. Zbystrite aj vy vašu pozornosť a siahnite po bezpečnom okne, ktoré vám zaručí ochranu pred neželanou návštevou!

Facebook Comments