Predtým, ako si vyberie to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie (PZP), je dôležité, aby ste sa riadili niekoľkými kritériami, vďaka ktorým váš výber nikdy neoľutujete. Najdôležitejším kritériom je pre väčšinu z nás predovšetkým cena, no netreba zabúdať aj na iné parametre, ktoré sú rovnako dôležité!

Predtým, ako si vyberiete poisťovňu

Tak ako už bolo spomenuté v úvode článku, cena je pre väčšinu z nás kľúčovým faktorom. Pamätajte však, že to najlacnejšie zákonné poistenie, nemusí hneď znamenať i najvhodnejšie. Niektoré poisťovne totiž ponúkajú až podozrivo nízku cenu, no v prípade akejkoľvek škody nemusia i relevantne vysoké čiastky postačiť, a vy budete musieť rozdiel zaplatiť z „vlastného vrecka“.

Ďalším kritériom, ktoré je rovnako dôležité ako samotná cena, sú asistenčné služby. Čo to v praxi zanemená? Ide o pomocníka v núdzi, ktorý vám v prípade poruchy auta či dopravnej nehody pomôže a poskytne asistenčnú službu, vďaka ktorej zvládnete danú situáciu vcelku bezproblémovo. Najlacnejšie havarijné poistenie môže však ponúkať najmenší rozsah asistenčných služieb, čiže pri prípadných problémoch vás to môže stať pekne draho. Treba si uvedomiť, že povinné zmluvné poistenie poskytuje poistenej osobe finančné náklady pri ujme na zdraví, no okrem toho nahrádza škody, náklady spojené s právnym zastúpením a ušlý zisk. Už len z tohto dôvodu by ste mali samotnému výberu poisťovne venovať dostatok pozornosti a vybrať si takú, ktorá vás nebude okrádať, ale naopak –  bude spoľahlivá a pomôže vám v každej situácií.

Chcete zrušiť povinné zmluvné poistenie? Je to jednoduché!

Ak ste sa rozhodli pre zrušenie PZP, nemusíte sa ničoho báť, keďže ide o jednoduchý a pomerne rýchly proces. Pamätajte, že výpoveď PZP Uniqua môžete dať len jeden krát za rok, a to ku koncu poistného obdobia. Výpoveď môže podať pochopiteľne len poistník a podstatné je tiež, aby ju priniesol osobe priamo do poisťovne. Všetky ostatné kritéria sú uvedené v samotnej zmluve, no tie najdôležitejšie sme už spomenuli.

Internetový portál: Onlineporovnanie.sk umožňuje rýchlo a pohodlne získať prehľad o jednotlivých druhoch poistení, uzatvoriť zmluvu o poistení bezpečne prostredníctvom internetu, no okrem iného poskytuje tiež poradenstvo a informuje vás o novinkách, ktoré sa týkajú finančných inštitúcií a poisťovní.

Facebook Comments