Plechové strechy sú hitom. Sú ideálne aj pre klimatické zóny s výskytom väčšieho množstva snehových zrážok. Hodia sa tiež na strechy s akýmkoľvek sklonom, dokonca sa kombinujú s modernými plechovými fasádami.

Strechy z plechu sa vrátili do módy

Plechová strešná krytina je veľmi univerzálna. Obľúbili si ju majitelia nehnuteľností aj architekti. Je to univerzálne použiteľná strešná krytina vhodná pre novostavby aj rekonštruované stavby rôzneho štýlu. Architekti si plech zamilovali aj pre rôzne prístavby k starším historický domom. Hitom nie je napodobňovať pôvodné stavby, ale naopak, robiť dostavby moderné, pričom sa často používajú prístavby s plechovou strechou aj s modernou plechovou fasádou.

Plech moderným stavbám pristane

Plech vypadá skvele na budovách akéhokoľvek veku. Dokáže napodobniť dokonca strešní tašky a je preto vhodný aj na historické stavby. Veľmi moderným je plech na adaptovaných starých stodolách, ktoré sa dnes s obľubou prestavujú na obytné chalupy aj domy. Často sa k plechové streche pridá aj moderná plechová fasáda.

Veľkým hitom je v tomto štýle stavať aj moderné novostavby. Architektúrou napodobňujú staré stodoly a plechovú strechu prepájajú do kompaktného celku s plechovou fasádou. Tieto stavby sú veľmi žiadané aj vďaka praktickosti pokiaľ ide o údržbu.

Kde nájsť odborníkov na plechové strechy?

Na plechové strechy sa špecializuje firma Lamina Prešov. Táto stavebná firma dáva už od roku 1989 krásny vzhľad novostavbám aj rekonštruovaným domom. Používa kvalitné materiály od renomovaných firiem. Vždy vám dobre poradí, ktorá plechová strecha je ideálna práve pre vašu stavbu. Vždy ide o výrobcov strešných krytín s najmodernejším vybavením v podobe CNC strojov pre výrobu striech. Montážny tým je perfektne preškolený pre prácu s tou ktorou strešnou krytinou a kvalita prevedenej práce sa na streche pozná.

Facebook Comments