Premýšľate nad tým, aký druh komína zvoliť pre daný typ krbu, kachlí, pece a používaného paliva? Aké druhy komínových systémov existujú a ktorý z nich je najvhodnejší? Okrem všeobecných pravidiel je potrebné dodržiavať aj pokyny výrobcu komínového systému i vykurovacieho telesa.

KOMÍNOVÝ SYSTÉM VŠEOBECNE

Komínový systém kategórie A, tiež známy ako dvojstenný, prípadne trojstenný, alebo izolovaný, je vhodný pri spaľovaní akéhokoľvek druhu paliva. Znesie vysoké teploty a napája sa na krb, krbovú vložku, kachle, pec. Je dôležité poznamenať, aby ste nikdy nekombinovali prvky jedného komínového systému komponentami viacerých značiek, pretože každý výrobca konštruuje komín odlišne. Ak potrebujete rozšíriť alebo renovovať existujúci komín, zistite o aký model a od akého výrobcu ide a kúpte si ten istý alebo čo najpodobnejší. Ak to nie je možné, musíte celý komín i vložku kompletne vymeniť.

KVALITNÝ KOMÍNOVÝ SYSTÉM

Špecialista na vykurovacie a komínové systémy – výrobca Plewa, vám prináša univerzálne komínové riešenia pre klasikú montáž alebo vo forme prefabrikovaných produktov. Vďaka inovatívnemu prístupu majú tieto produkty špičkovú kvalitu, či už vo forme monolitického prefabrikovaného systému „FTS“, univerzálnej montážnej súpravy MTS, atraktívneho nerezového komína alebo novej rady moderného prefabrikovaného komína s integrovaným krbom. Všestranný systém Plewa je komín a odťahové potrubie v jednom.

BEZPEČNOSŤ, FLEXIBILITA, JEDNODUCHOSŤ INŠTALÁCIE, TRVANLIVOSŤ

Uvedené atribúty (a nielen tie) spĺňa komínový systém Plewa. Štandardná komínová zostava s glazúrovanou keramickou vložkou je určená pre všetky typy vykurovacích systémov a akékoľvek palivo – olej, plyn, tuhé palivo. Použitá keramická vložka je izolovaná, má vysokú hustotu, je odolná voči vlhku a vhodná aj do vysokých budov. Okrem pokrokovej technológie je aj šetrná k životnému prostrediu a má vynikajúci pomer ceny a výkonu. Tento komínový systém je veľmi flexibilný a dá sa upravovať v závislosti na type používaného paliva a vykurovacieho telesa (otvorený krb, kachle, zabudovaný krb apod.). Najlepšie je, že nehrdzavie, pretože neobsahuje žiadne kovové prvky.

Ide o troj-vrstvový systém:

  • Vrchný plášť vyrobený z vysokokvalitných betónových prvkov vysokej odolnosti.
  • Izolácia je vyrobená z minerálnej vlny, fixovanej sieťkou zo sklenených vlákien. Táto izolácia sa nachádza z vonkajšej strany keramickej vložky.
  • Vnútorná vložka komína je z glazúrovanej keramiky, ktorá je protipožiarna a  odolná voči kyselinám.

Obvodová vzduchová medzera medzi keramickou vložkou a obvodovým plášťom je výhodná z dvoch dôvodov. Slúži ako ventilácia, čím predchádza kondenzácii. Čo je ale dôležitejšie, okysličuje celý vykurovací systém, ktorý je vďaka tomu efektívnejší.
 

Facebook Comments