Štýly bývania sú rôzne. Našťastie nepodliehajú móde tak často ako napríklad oblečenie. Keď sa rozhodnete zariadiť si byt v štýle, ktorý je práve in môžete si ho pár rokov užívať. Pokiaľ módnym hitom nefandíte môžete si zariadiť byt v štýle, ktorý vám je najbližší. Ako to ale zistiť?

Nájdite si štýl, ktorý vám vyhovuje

Minimalizmus, provenskálsky, škandinávsky, rustikálny či vidiecky – štýlov bývania je množstvo a každý z nich má svoje špecifické znaky. Je jedno či ide o byty v Bratislave, na strednom Slovensku alebo niekde na východe, každý jeden byt môže byť zariadení jedinečne, originálne a samozrejme štýlovo.

Vzácne kúsky

Prezrite si svoj byt a zamerajte sa na kúsky, ktoré vám robia radosť a nedokázali by ste sa ich vzdať (aj keď vám na nič neslúžia).

Miesta v byte

Vyberte si v byte miesto / miesta, kde sa cítite dobre, kde radi sedávate keď ste unavení z práce, kde dobijete energiu alebo kde si užijete pokoj a oddych.

Zariadenie

Poriadne si obzrite svoj nábytok a zariadenie domácnosti. Všimnite si či u vás prevláda masívny drevený nábytok, sklené a kovové prvky alebo dávate prednosť kožušinám, dečkám alebo soškám a jednoduchému nábytku.

Vyhodnotenie

Všetko čo sa vám doma páči a nechceli by ste to vymeniť si spíšte na zoznam alebo dajte na jedno miesto. Poriadne si to prezrite. Farba, štýl, materiál,… zamerajte sa na všetko a nedajte sa rušiť tým, čo by ste v byte vymenili alebo sa toho najradšej zbavili.

Rozhodnúť sa pre konkrétny štýl bývania nie je teraz také ťažké. Ak ste ale zistili, že sa vám páči viac štýlov posledné rozhodovanie nechajte na obrázky v časopisoch alebo na internete. Prezrite si obrázky bytov zariadené v konkrétnych štýloch. Vyberte si ten, ktorý sa vám viac páči.

Nie je nič zlé ak sa rozhodnete pre zariadenie bytu vo viacerých štýloch. Dajte si ale pozor aby neboli príliš rozdielne. Vidiecky a rustikálny štýl sú si podobné takže ich môžete kombinovať. S trochou zručnosti ich môžete prepojiť aj s provensálskym štýlom. Zmiešať môžete aj minimalistický štýl s industriálnym.

Facebook Comments