Garážová brána je dôležitá časť garážového priestoru, bez ktorej by nemala potrebnú funkciu. Jej úlohou je najmä ochrana majetku v tomto priestore, ktorý by inak navštevovali aj ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť. Z tohto dôvodu musí spĺňať najmä potrebné bezpečnostné kritériá, ktoré sú podmienkou každej kvalitnej brány. Okrem toho však musí dobrá garážová brána chrániť váš majetok aj pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ktoré nám častokrát vedia skomplikovať život. Mráz, horúčavy, vietor a ani dážď nie sú ničím výnimočným a preto by mali mať garážové brány dobré tepelno –izolačné vlastnosti, na ktoré sa môže každý majiteľ garáže spoľahnúť. Výhodou je, ak dokáže garáž eliminovať aj nepotrebné zvuky z vonku, ktoré vedia mnohokrát človeka pri práci vyrušiť.

Vo všeobecnosti poznáme niekoľko typov garážových brán, ktoré sa odlišujú nielen spôsobom otvárania, ale aj rôznymi výhodami a nevýhodami. Ako prvé dávame do pozornosti posuvné garážové brány, ktoré vedia vďaka otváraniu šetriť množstvo úložného priestoru. Keďže neexistuje dom, v ktorom je dostatok miesta na nepotrebné veci, výhodu posuvnej brány ocení nielen mužské, ale aj ženské pohlavie. Dôvodom, prečo sa ľudia pre tento typ rozhodujú je najmä možnosť čiastočného pootvorenie brány, kedy pri vyťahovaní bicykla ušetríte čas a nemusíte bránu otvárať celú, tak ako je tomu pri iných druhoch. Premýšľali ste niekedy o výklopnej bráne? Známa je tým, že si ju môžete zadovážiť v rôznych materiáloch a modeloch, preto sa nemusíte báť popustiť uzdu svojej fantázii a zakúpiť si môžete bránu presne podľa vašich predstáv. Výklopné brány sú známe aj svojou kvalitou a spoľahlivosťou, pričom spolu s bezkonkurenčným vzhľadom ide o jeden z najobľúbenejších typov. Myslieť však treba na to, že pri vyklápaní potrebujete priestor pred garážou, ktorým nie každý disponuje. Opakom vyklápacej brány je rolovacia, pred ktorou môžete pokojne parkovať aj auto a v žiadnom prípade vám nebude zavadzať. Technológia pohonu týchto brán býva zvyčajne nadmieru tichá, spoľahlivá a nenáročná na údržbu, čo je jej obrovskou výhodou. Využiť môžete aj zaujímavú alternatívu vonkajšej rolovacej brány, ktorá sa montuje v exteriéri a vám tak nebude zaberať ani ten najmenší priestor.

Ak chcete staviť na eleganciu a univerzálnosť, vybrať by ste si mali sekcionálnu garážovú bránu. Tie sú známe nielen dlhou životnosťou a dobrou cenou, ale aj vysokou bezpečnosťou. Ich výhodou je možnosť manuálneho a aj automatického otvárania, kedy sa otvorí celý priestor tak, že získate celú škálu otvoru. Zaujímavým prvkom je ochrana proti pricviknutiu prstov, ktorá sa hodí tým menej šikovným, ktorí si ich sem tam niekde zabudnú. Tieto brány sú k dispozícii v rôznych dizajnoch ako napríklad Kazeta, Lamela, Stredový prelis, Mikrolamela alebo Hladké prevedenie bez prelisu.

Facebook Comments