Zimné obdobie skracuje deň a zvyšuje pravdepodobnosť, že budete šoférovať po tme, alebo minimálne za súmraku. Náš organizmus sa riadi svetlom a tmou, takže akákoľvek zhoršená viditeľnosť či tma v nás navodzuje pocit únavy a telo sa začína pripravovať k spánku.

V aute pri zhoršených podmienkach viditeľnosti strácame pozornosť a zvyšuje sa pravdepodobnosť havárie. Keď sa naviac pridá únava z predvianočného zhonu či koncoročný stres a predĺžená pracovná doba v práci, môže sa dostaviť aj mikrospánok. Nemáte čas si dať ani kávu? Skúste lepší prostriedok proti únave – kofeín v čistej podobe kombinovaný s guaranou.

Kofex proti únave

Čistý kofeín a extrakt z guarany sú ideálnymi partnermi pre vodičov na dlhé cesty aj v zimných mesiacoch, kedy sme častejšie unavení. Týchto dvoch pomocníkov nájdete v doplnku stravy Kofex kofeín od NATURVITA. Výrobca prípravok odporúča pre aktívne povzbudenie tela a mysle. Produkt je určený špeciálne pre šoférov, hlavne na dlhých cestách. Chystáte sa pred sviatkami na dlhší presun za rodinou alebo na lyže na hory? Určite si Kofex kofeín sebou taktiež pribaľte.

Prírodné výťažky z kávy a guarany (Paullinia cupana) sú koncentrované v praktickej tabletke. Ide o silný koncentrát. Preto nie je vhodné užiť viac ako päť tabletiek denne. Pozor by ste si mali dať aj v prípade, pokiaľ ste si behom dňa predsa len čas na kávu našli a úmerne tomu znížiť aj množstvo užitých tabletiek behom dňa. Kofex nie je vhodný pre deti a užívať by ho nemali ani tehotné a dojčiace ženy.

Guarana nie je iba stimulantom – pomáha aj pri spaľovaní tuku

Účinky kávy pre povzbudenie a proti únave sú známe. Avšak viete, že guarana je dokonca až dvakrát tak účinný stimulant ako káva? Podľa rôznych zdrojov dokonca dokáže viac než len „získať si našu pozornosť“ pri riadení auta. Za povšimnutie táto rastlina, presnejšie jej plody, stoja aj kvôli tomu, že sú pokladané za urýchľovač spaľovania tuku. A kedy inokedy než na Vianoce sa nám hodí pomocník aj v tomto smere? Optimálnu kombináciu tvorí práve s kofeínom v prípravku Kofex.

 

 

Share this article

Facebook Comments