Pokiaľ premýšľate nad kúpou plastových okien, pravdepodobne z dôvodu jednoduchej údržby a prijateľnej ceny, ktorá poteší nejedného zákazníka. Pochopiteľne, že aj o plastové okná sa treba z času na čas starať, no výrazne v menšej miere ako o okná drevené. Pýtate sa, aké sú ďalšie výhody materiálu akým je práve plast? Prečo je v súčasnosti taký obľúbený? Môže za to len cena, či je za tým aj niečo viac?

Bezúdržbový materiál je jedine plast!

Ako už bolo spomenuté v úvode článku, o plast sa netreba starať. Postačí vám mydlová voda a handrička, s ktorou z času na čas pretriete okná, a to najmä kvôli tomu, aby sa aj naďalej leskli a vyzerali aj po pár rokoch ako nové.

Vysoká životnosť, ktorá vás ohromí

Áno plastové okná majú naozaj vysokú až obdivuhodnú životnosť, ktorá sa môže vyšplhať na niekoľko desiatok rokov! Pravda je taká, že človek, ktorý zakúpi plastové okno od spoľahlivého predajcu, už nebude musieť okno nikdy vymeniť. Samozrejme, že záleží na mnohých faktoroch – najmä na konštrukcií či prostredí, v ktorom sú okná nainštalované. Plastové okná bez podstatných zmien môžu vydržať až neuveriteľných päťsto rokov!

Široká ponuka dizajnových prevedení

Či už ste sa rozhodli zakúpiť plastové dvere alebo okná, na výber máte z desiatok dizajnových prevedení. Zabudnite na klasickú bielu, ktorá môže občas pôsobiť fádnym dojmom. Dajte prednosť širokej variabilite vzorov a farieb – je totiž veľmi jednoduché prispôsobiť konečný dizajn vašim požiadavkám a prianiam. Že túžite po modrých oknách, ktoré nádherne vyniknú s exteriérom domu? Žiadny problém! Na svoje si prídu milovníci minimalistického štýlu, ale aj tí, ktorí sa neboja experimentovať a kombinovať rôzne druhy odtieňov.

Na záver treba dodať, že nie je to len cena, ktorá určuje to, prečo sú plastové okná v dnešnej dobe obľúbené a najmä vyhľadávané mnohými domácnosťami. Disponujú totiž výbornou konštrukciou, tepelno-izolačnými vlastnosťami, vysokou životnosťou i elegantným dizajnom.

 

Share this article

Facebook Comments