Efektívnosť zdrojov a tepelná izolácia sú v dnešnej dobe jednou z najdôležitejších otázok, ktorá sa rieši na celom svete. Rastúce povedomie o životnom prostredí a neustále zvyšujúce sa ceny energií umožnili zvýšiť dopyt po materiáloch so silnými izolačnými vlastnosťami. Dobrá izolácia môže totiž pomôcť znížiť nielen náklady na vykurovanie v nových budovách, ale tiež pomôcť zlepšiť energetickú účinnosť starších budov. Izolácia pomáha znižovať zbytočné energetické straty a šetriť náklady na elektrickú energiu. Izolačné materiály nachádzajúce sa v polyuretánovej pene výrazne znižujú tepelné straty budovaním striech a stien a významne prispievajú k vynikajúcim vlastnostiam polyuretánovej tuhej peny používanej pri izolácii. Jedinečná bunková štruktúra polyuretánovej peny je zodpovedná za vynikajúce izolačné vlastnosti.

Poznáte využitie PUR blokov?

PUR blok, resp. PUR doska sa môže pochváliť zvýšenými hodnotami izolácie, lepšou kvalitou povrchu, univerzálnosťou i efektivitou. Dosky majú hodnotu hustoty 0,035 až 0,23 g/cm3, no okrem toho majú vyvážené tepelné i mechanické vlastnosti. Všetky fázy spracovania dosiek sú jednotné a konzistentné, pričom ich je možné zakúpiť v širokom spektre formulácií vo viacerých hustotách. Veď nie nadarmo je modelovacia doska voľbou číslo jeden konštruktérov i dizajnérov pri výrobe prototypov, modelov, rekvizít, RIM foriem, ba dokonca má svoje využitie aj v 3D reklama. Ďalšou z predností je vynikajúca obrobiteľnosť za pomoci ručného alebo CNC frézovania.

Umelé drevo, a teda dizajnová doska sa ďalej používa pri výrobe:

  • Rekvizít,
  • Kulís,
  • Dekorácií,
  • Prototypov,
  • 3D datakontrol,
  • Orezávacích a lepiacich produktov,
  • Protoforiem,

Nechajte si poradiť od skúsených odborníkov a siahnite po tuhých PUR modelovacích doskách, ktoré poskytujú pre užívateľov množstvo neprekonateľných výhod.

Facebook Comments