Výber správneho koberca do izby Vášho dieťaťa nemusí byť až taký jednoduchý, ako sa môže zdať. K dispozícii sú najrozmanitejšie typy a veľkosti. Konečné rozhodnutie bude mať vplyv nielen na celkový vzhľad miestnosti, ale aj na pohodlie dieťaťa. V tomto článku sa pokúsime ponúknuť niekoľko špeciálnych tipov, aký koberec si vybrať, pretože Váš výber nemusí byť založený výlučne na extrémnej elegancii. Ako to už býva, detské koberce by mali mať čo dočinenia s humorom a extrémnou originalitou.

Koberec s papučami

Na trhu sa objavil naozaj originálny koberec pre deti, ktorý má na sebe štyri odnímateľné stopy. Tie sú v podstate papuče a dieťa môže do nich vhupnúť ihneď po vylezení z postele. Vyzerá to skvele a prakticky.

Keď sa nedá ísť na ihrisko

Možno si pamätáte na starú známu hru, kedy ste si nakreslili kriedou „škôlku“, kamienkami sa triafali na čísla a potom to museli zvládnuť preskákať. No čo, ak sa nedá ísť kvôli počasiu na ihrisko, prípadne si deti nemajú kde nakresliť svoju prekážkovú dráhu? Problém môže vyriešiť koberec, na ktorom je „škôlka“ nakreslená nonstop. Stačí ho iba rozložiť a zohnať nejaké kamienky. Podobných modelov je však oveľa viac. Za zmienku iste stojí napríklad také futbalové ihrisko.

Pohyblivá pena a šnúrky

Deti milujú všetko atypické, preto ich určite poteší koberec z mäkkej peny, samozrejme, najlepšie by bolo, keby bol na ňom aj nejaký pekný obrázok. Deti môžu po ňom poskakovať a zároveň si premasírujú svoje nôžky. Je to veľmi zábavné. Jednou z možností sú aj šnúrky a strapce, pri ktorých vedia deti stráviť poriadne dlhý čas. Môžu ich česať alebo zapletať.

Puzzle koberec

Snáď neexistuje zábavnejší koberec ako ten na spôsob puzzle. Dnes sa dajú zohnať skutočne inovatívne, originálne a zábavné varianty. K dispozícií sú celkom jednoduché alternatívny pre tých najmenších, no nájdu sa aj zložitejšie pre šikovných školákov. Neslúžia však iba na rozvíjanie logického myslenia, dá sa na nich aj celkom skvele leňošiť, pretože v konečnom dôsledku sú to stále koberce, a teda jemné a komfortné.

Koberec na zips

Áno, v súčasnosti sa dá zohnať aj takýto koberec. Je vyrobený z modulárnych častí, ktoré sú spojené dohromady pomocou zipsov. Toto sa javí ako obzvlášť ideálne najmä s ohľadom na čistenie. Jednoducho rozopnete požadovanú časť a hodíte ju do práčky. Pri deťoch to iste oceníte.

Kobercová sedačka

Toto je mimoriadne vhodné riešenie pre malých nezbedníkov, ktorých iba ťažko dotiahnete do postele a často zaspávajú práve na koberci. Ide o koberec s vyvýšeným miestom, ktoré vyzerá ako pohovka a je i tak pohodlné. Môže sa hodiť tiež v prípade, že si Váš drobec pozve domov partiu kamarátov. Posedenie na koberci sa tak stane oveľa príjemnejšie.

Čo nás čaká v budúcom roku?

Základným pravidlom bude univerzálnosť. Dizajnéri sa upriamili na kúsky, ktoré budú vhodné do tradičných detských izieb, ale aj tých modernejších. Deti síce obľubujú pestrofarebnosť, no budúci rok sa to má niesť skôr v jemných tónoch. Za úplne trendový sa bude považovať mix teplých a studených tónov. Aj keď geometrické tvary a rozprávkové postavičky zostanú stále populárne, nová kreatívna vlna prenesie na Vašu podlahu napríklad aj modrú oblohu. Presne tak, dôraz sa bude klásť na podrobné vzory, no tiež ekologické prírodné farbivá.

Koberce a predložky sú multifunkčným prvkom miestnosti. Môžu vytvárať súdržnosť, pôsobiť ako hlavný rys, no dokážu pridať interiéru aj umeleckú hodnotu. Koberce pre deti však v sebe ukrývajú navyše detskú nevinnosť a veselosť, ktoré sú na nezaplatenie.

 

Foto: © [diluart] / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments