Cena nových dverí je podstatnou súčasťou celkových nákladov na výmenu dverí. Pri výbere typu dverí, ktoré budete chcieť zakúpiť, zvážte aj dlhodobú údržbu a prípadné náklady na ich opravu, keďže aj tento atribút dokáže v mnohých situáciách nepríjemne prekvapiť. Ak vaše dvere budú viac vystavené slnku alebo sa obávate o ich bezpečnosť, zvoľte robustnejší a odolnejší materiál. Ako si vybrať z ponuky interiérových a exteriérových dverí z hľadiska typu materiálu, ktoré dnes nájdeme na trhu?

Aký materiál dverí mám zvoliť?

  • Oceľové dvere môžu byť z dlhodobého hľadiska lacnejšie, pretože ako sa dá očakávať, nebudú praskať či meniť svoj vzhľad alebo tvar.
  • Dvere zo sklenených vlákien, ktoré sa niekedy dodávajú v povrchovej úprave dreva, poskytujú vzhľad drevených dverí a sú nenáročné na údržbu. Odolávajú poškriabaniu a nehnijú, pričom poskytujú vysokú izoláciu a bezpečnosť, čo oceníte najmä v prípade, že žijete v ruchu veľkomesta.
  • Drevené dvere sú atraktívnou možnosťou pre všetky vstupné dvere. Na rozdiel od vyššie spomínaných typov materiálu, vchodové dvere exteriérové vyrobené z dreva, rovnako ako aj eurookná, budete musieť pravidelne ošetrovať špeciálnymi prípravkami určenými na drevo, vďaka ktorým si materiál zanechá svoj pôvodný vzhľad i vlastnosti.

Náklady na inštaláciu dverí – od čoho sa odvíjajú?

Náklady na inštaláciu dverí sú tiež ovplyvnené tým, či sú exteriérové alebo interiérové dvere súčasťou novej výstavby alebo či ich potrebujete nainštalovať do staršieho domu alebo bytu. Pri novej výstavbe bude pravdepodobne cena zahrnutá do celkových nákladov. Ak chcete vymeniť staré dvere za nové, je možné, že budete môcť použiť existujúce časti ako sú pánty a rám, čím sa znížia celkové náklady. Bez ohľadu na to musíte venovať pozornosť stavebným predpisom. Pri výbere nových dverí musíte byť oboznámení s požiadavkami stavebného poriadku alebo historickými pravidlami danej budovy. Aj keď ste sa pozerali na lacnejšie oceľové dvere, predpisy môžu vyžadovať, aby ste si kúpili drevené dvere, ktoré sa štylisticky hodia do susedstva alebo konkrétnej budovy.

 

Facebook Comments