Využiť čas efektívne a skutočne plnohodnotne nevie ktokoľvek. Ľudia sú v dnešnej dobe až príliš zaneprázdnení prácou, aby sa vôbec zamýšľali nad tým, ako čo najefektívnejšie využiť voľný čas. Naplánovať si celý deň do poslednej minúty je samozrejme nemožné, no ak sa budete riadiť overenými trikmi ako zvýšiť produktivitu nielen na pracovisku, ale aj v osobnom živote, ste na správnej ceste.

Nerozptyľujte sa!

Základom je, aby ste sa v práci sústredili na jednu konkrétnu úlohu a tej venovali svoj čas a plnú sústredenosť. Samozrejme, aby ste boli efektívny a nestrácali čas, skúste vypnúť sociálne siete či mobilné hry, pri ktorých denne zabíjate niekoľko minút, ba až hodín! Viacerí odborníci sa zhodli na názore, že ideálne je naplánovať si prestávku a stráviť aspoň každé dve hodiny na tichom mieste, kde budete môcť zrelaxovať.

Rituál produktivity – čo to je?

Kancelárske priestory Košice ponúkajú pre ľudí ideálne miesto na prácu, ale tiež relax, ktorý je pre každého zamestnanca nevyhnutný. Základom je, aby si zamestnanec nastavil akési rituály, ktoré bude praktizovať každý deň. Trebárs výdatné raňajky s kolegom, meditácia, rýchla prechádzka počas obednej prestávky či šálka obľúbeného čaju sú len niektoré najobľúbenejšie zvyky produktívnych zamestnancov, ktorí si uvedomujú, že aj takéto spôsoby môžu maximalizovať ich výkon v prenájom kancelárskych priestorov či prenájom skladov.

Poučte sa od svojich kolegov

Samozrejme, vyššie uvedené spôsoby či metódy, ako byť na pracovisku čo najviac produktívny, nemusia sedieť každému z nás. Dôležité je vyskúšať si a osvojiť si aspoň niektoré zo spomenutých tipov a riadiť sa podľa tých, ktoré vám skutočne pomôžu lepšie vynaložiť s časom. Pokojne sa inšpirujte od svojich kolegov, prípadne ľudí, ktorí sú vám vzorom.

 

Share this article

Facebook Comments