Aj vy máte pocit, že vaše okná už dávno nie sú to, čo kedysi? Máte pocit, že cez okná prefukuje, a teda netesnia tak, ako niekoľko rokov dozadu? Tepelnoizolačné schopnosti sú základnou vlastnosťou, ktorú by mali každé okná bezpodmienečne spĺňať, v opačnom prípade je najvyšší čas na výmenu starých okien za nové. Totiž, ak okná netesnia, znamená to, že sú už výrazne opotrebované, a teda ich životnosť je pomaly, ale isto na konci. Ak máte dilemu, ktoré okná budú nielen výborne tesniť, no budú akýmsi dizajnovým kúskom vo vašej domácnosti, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami.

Výborná pevnosť i stabilita drevených okien

Drevené okná vynikajú svojou stabilitou a pevnosťou, a to bez ohľadu na ich veľkosť či tvar výplne. Okenné rámy sa pôsobením slnečného žiarenia zahrievajú na pomerne vysokú teplotu, no pre drevo to nie je žiadny problém! Zo všetkých používaných materiálov, ktoré sa využívajú na výrobu dreva, majú práve eurookná najnižší súčiniteľ tepelnej rozťažnosti, dokonca i najnižší koeficient tvarových zmien. Inými slovami povedané, drevené okná vynikajú svojou bezkonkurenčnou pevnosťou a relatívne nízkou hmotnosťou.

Pozor na kvalitu!

Asi netreba zdôrazňovať, že okná či vchodové dvere musia byť odolné voči mechanickým vplyvom. V tomto prípade má veľký význam hustota dreva, pretože práve od tohto faktu závisí to, či kovové elementy (kovanie) budú pevne upevnené do rámu. Ak sa teda rozhodnete pre okná vyrobené z dreva, dbajte na to, aby bola hustota dreva čo najvyššia, o čom by vás mal informovať samotný predajca. Treba si uvedomiť, že ide o celoživotnú investíciu, na ktorej sa neoplatí šetriť. Z tohto dôvodu sa informujte o výrobcovi, resp. predajcovi, ktorý by mal mať okrem iného i pozitívne referencie od ostatných zákazníkov, keďže aj tento fakt napovie, či ste sa rozhodli správne alebo nie.

 

Facebook Comments