Nepotrebujete vlastniť fotovoltaické panely, aby ste sa chovali v súlade s trvale udržateľným rozvojom a ekologicky. Využívať výhradne zelenú energiu môžete začať ihneď a bez prvotných investícií.

Neberte akúkoľvek elektrickú energiu a stavte na tú zelenú

Vďaka projektu Greenology môžete začať ihneď využívať energiu z obnoviteľných zdrojov. Všetky výrobné zdroje sa naviac nachádzajú na Slovensku, takže nejde o importovanú zelenú energiu. Budovanie vlastného fotovoltaického systému je náročné na čas aj peniaze. Nemusíte to robiť. Zelenou domácnosťou sa môžete stať v podstate ihneď. A to nielen tým, že začnete využívať výhradne zelenú energiu, ale že novú zmluvu o odbere elektriny zvládnete uzavrieť bez jediného kúsku papiera. Aj na tom si v Greenology zakladajú.

Viete, ako sa u nás na Slovensku vyrába zelená energia?

Na Slovensku je najdôležitejším zdrojom na výrobu elektrickej energie voda. Voda sa na výrobe elektrickej energie podieľa 16,6 %. Prietokové elektrárne vyrábajú energiu predovšetkým k okamžitej spotrebe, ale môže byť aj uchovávaná v prečerpávacích elektrárňach.

Druhý zdrojom je zelená energia zo slnka. K výrobe sa používajú fotovoltaické panely v elektrárňach, ale aj priamo u súkromníkov. Ak si aj vy vyrábate týmto spôsobom elektriku, máte vďaka Greenology možnosť využiť ukladanie prebytkov do virtuálnej batérie a použiť ju až vtedy, keď ju budete potrebovať. Celý čas však zostanete „zelenými“.

Tretím významným zdrojom je energia z bioplynu. Vyrába sa z poľnohospodárskeho odpadu z rastlinnej aj z živočíšnej výroby. V rámci anaeróbnej fermentácie za prítomnosti mikroorganizmov vzniká využiteľná energia a taktiež tzv. digestát, ktorý sa ako hnojivo vracia opäť do pôdy.

TIP: Zelenou energiou môžete nabíjať aj vlastný elektromobil. Patríte medzi zelených priekopníkov s elektromobilom? Poďte aj ten nabíjať zelenou energiou. Stačí začať využívať produkt GreenCar.

Facebook Comments