Bolesť chrbtice je jedným z najrozšírenejších problémov dnešnej doby. Jej príčina môže tkvieť v sedavom zamestnaní, v prílišnom sledovaní televízie alebo tiež v častom používaní mobilného telefónu. Vyskytnú sa aj horšie diagnózy, kedy sa u ľudí vyskytuje bolesť chrbtice po zranení. Nielen v tomto poslednom prípade môže byť náročné sa tejto vysiľujúcej bolesti zbaviť. No aj keď to môže byť zložité, nájde sa zopár metód, ktoré by mohli pomôcť aj práve vám!

Najskôr zistite príčinu bolesti!

Veľa ľudí sa dnes sťažuje na neutíchajúcu bolesť chrbtice, od ktorej si nevedia pomôcť. Niekedy môže byť náročné prísť príčine bolesti na kĺb. Pokiaľ ste nemali vážnejšie zranenie, alebo úraz, určite si aj vy často lámete hlavu nad tým, kde tkvie vaša bolesť. Aj keď ste neboli zranení, určite by ste mali navštíviť odborného lekára. Bolesti chrbta netreba podceňovať, inak sa vám v staršom veku môžu vrátiť s omnoho väčšou silou a môžu vám teda tiež spôsobiť aj oveľa väčšie problémy pri bežnom fungovaní. Prvým pravidlom teda je, že až vtedy, keď viete kam siahajú korene vašej bolesti, viete si pomôcť a riešiť svoj problém ďalej.

Dnes existujú mnohé formy liečby tohto problému

Je pravda, že dnes nájdete mnoho rôznych mastí, či liekov, ktoré sú volnodostupné v lekárni, no ak chcete svoj problém naozaj vyliečiť mali by ste zvoliť trochu iné metódy! Aj na Slovensku dnes existujú rôzne formy rehabilitácie, tejpov a cvičení, ktoré vám môžu pomôcť od dlhodobej bolesti. Účinná a overená forma úľavy je rehabilitácia chrbtice. Tú s vami vykonávajú fyzioterapeuti, doktori, alebo odborní personál, ktorí je na to školení. Dlhodobá rehabilitácia vám vie zabezpečiť zmenšenie bolesti a ľahší pohyb. Túto formu si vyskúšalo už mnoho pacientov, ktorých problémy sú dnes už skoro zanedbateľné. Zaujímavou formou úľavy môžu byť tiežtejpy. Tejpy sú špeciálne pásky na telo, ktoré sú lepené odborníkom – fyzioterapeutom, alebo lekárom. Vedia účinne pomáhať s problémom a zbavujú bolesti.

Novinka, ktorá ohromila – SM systém

Cvičenie SM systém je založené na prirodzenej koordinácii chôdze. Pri cvičení sa opravuje chybná realizácia v jednotlivých častiach a po zvládnutí čiastkových cvikov sa spájajú cviky v optimálne koordinovanú chôdzu. Hlavný efekttejto metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcovej platničky. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svojufunkciu. Tohto efektu sa dosahuje aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná. Táto novinka v pomoci od bolesti chrbtice sa stala naozaj účinným hitom sveta. Dnes tieto cvičenia nájdete aj na Slovensku v špecializovaných centrách, kde vám radi pomôžu s vaším problémom.

Facebook Comments