Lyžiarska sezóna je už tu a vy nemáte všetko potrebné? Nebojte sa, všetko sa dá zvládnuť aj keď plánujete last minute nákup lyžiarskej výstroje alebo lyží, či už online alebo v lyžiarskych obchodoch. Ak vážne nemáte dostatok času na čakanie tovaru na objednávku poobzerajte sa hlavne po e-shop stránkach veľkoobchodov s lyžiarskou výstrojou a lyžami, na ktorých viete ušetriť aj niekoľko sto eur pri vhodnom výbere. Či už potrebujete zjazdové lyže, alebo iný špecifický typ lyží, určite ich nájdete vo veľkom množstve online obchodov. Dôležitým rozhodnutím je pravdaže určenie napríklad nami spomínané zjazdové lyže, potom plánovaná investícia v eurách – ktorú ovplyvňuje pravdaže to, či sa chcete venovať lyžovaniu občasne ako hobby, alebo ako profesionál, a potom vaša výška, váha, pohlavie. Podľa týchto parametrov si viete online ( alebo aj v klasickom kamennom obchode ) vybrať lyže presne, ktoré vám sadnú. Nezabúdajte pri výbere využiť možnosť poradiť sa priamo s predajcom, nehanbite sa, určite sa vám to zíde a nezaplatíte za to ani cent!

Ak už máte lyže vybraté, nezabudnite do nákupného košíka vybrať ešte lyžiarske palice, ktoré sú pre vás vhodné. Nezabudnite že aj pri tomto doplnku je potrebné brať ohľad na jeho použitie – to znamená ak chcete lyžovať na zjazdovkách, popozerajte sa po zjazdovkových paliciach. Vhodným modelom sú vždy tie, ktoré sa dajú bezproblémovo výškovo nastavovať a ich prevedenie je unisex.

Skvelým doplnkom sú pravdaže aj kvalitné lyžiarske okuliare, ktoré prestavujú nielen mechanickú ochranu oka pri lyžovaní ale tiež zabezpečujú lepšiu vidieľnosť v sťažených podmienkach, medzi ktoré patria silné slnko alebo hmla. Pri výbere sa vám možno bude zdať, že všetky okuliare sú akési podobné, ale nenechajte sa tak zmiasť. Dôležitým faktorom pri výbere okuliarov je ich vlasnosť ventilácie, to znamená, ako dobre sú schopné ventilovať sa, aby ste mali skvelý obraz. Ak si chcete zadovážiť nejaké špeciálne okuliare môžete siahnuť po okuliaroch so zabudovanou kamerou alebo po okuliaroch vybavených fototropným sklom, ktoré sa prispôsobí všetkým podmienkam.

Každopádne výber vhodnej výstroje ale aj doplnkov zohráva veľkú úlohu. Nechajte si pri výbere čas, a keď vážne nestíhate a dovolenka klope už na dvere, spýtajte sa odborníka, ktorý vám poradí produkt, ktorý vám sadne ako uliaty.

 

Peknú dovolenku !

 

© anyaberkut / Dollar Photo Club

 

 

 

Facebook Comments