Ak ste sa aj vy rozhodli pre kúpu strešného boxu na auto, prípadne sa s touto myšlienkou zatiaľ len zahrávate, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, vďaka ktorým bude aj ten váš výber jednoduchší. Na začiatok je k dispozícii veľa rôznych typov stojanov a boxov so špecifickou úrovňou nosnosti. Ak však potrebujete prenášať vyslovene ťažké bremená pomocou strešného nosiča, informujte sa u výrobcu, resp. predajcu o nosnosti, ale tiež type materiálu, z ktorého je vyrobený.

Ako často budete využívať strešný box?

Zvážte, či nebude mať strešný box namontovaný na vozidle vážnejší vplyv na jeho výkon a hospodárnosť. Treba však dodať, že strešné nosiče a strešné boxy zvyšujú odolnosť proti vetru, pričom mierne môžu zvýšiť spotrebu paliva, čo je samozrejme individuálne, a to podľa typu vozidla. Ak však strešné boxy nepotrebujete využívať denno-denne, zložte ich, prípadne ich zbaľte na bezpečné miesto. Takže podľa toho, ktorá z možností sa vám zdá byť najlepšia, premýšľajte o tom, aké ľahké bude ich prípadné odstránenie a opätovné nasadenie. Rovnako ako autá prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach, tak aj strešné boxy a nosiče.

Kompatibilita strešného boxu s vašim automobilom

Uistite sa, že sa strešný box alebo stojan zhoduje s autom. Začnite tým, že skontrolujete, či príručka vášho automobilu obsahuje konkrétne pokyny na montáž takéhoto vybavenia a zistite si aj bližšie podrobnosti o veľkosti, ktorá je pre vaše vozidlo najvhodnejšia. Musíte tiež zvážiť fakt, ako bude vaše auto vyzerať s pripevneným boxom. Na záver treba dodať, že kvalitná montáž a inštalácia boxu je základ, a práve preto prenechajte tento úkon odborníkom, ktorí vám s ochotou pomôžu, prípadne pomôžu zodpovedať na vaše otázky. Nosiče lyží predstavujú taktiež ideálneho pomocníka, vďaka ktorému môžete premiestniť nielen lyže, ale tiež batožinu či rôzne iné predmety.

 

Share this article

Facebook Comments