Zaujíma vás, ako si nasadiť snehové reťaze? Najskôr sa uistite, že máte k dispozícii súpravu reťazí pneumatík, ktoré sa zmestia na vaše vozidlo. Technické údaje o pneumatikách nájdete v príručke k automobilu alebo ešte lepšie, na samotných bočniciach pneumatík. Snehové reťaze sú nastaviteľné do bodu, ktorý je potrebný na vytvorenie pevného a bezpečného uchytenia potrebného na ich fungovanie. Netreba však zabúdať, že musíte dostať súpravu vhodnú pre vaše vozidlo.

Snehová reťaz na dve kolesá?

Vo väčšine prípadov stačí použiť reťaz na dve kolesá vášho vozidla. Pri automobiloch s pohonom predných kolies by mali byť snehové reťaze s pneumatikami vedené na predných pneumatikách a v prípade vozidiel s pohonom zozadu musia byť reťaze umiestnené na zadných kolesách.

Ako nasadiť snehové reťaze spoľahlivo a bezpečne?

Snehové reťaze na suv 4×4 nevkladajte pred auto; je to jedna z najčastejších chýb a vedie to k premárneniu času, kedy sa snažíte reťaze dokonale vyrovnať a posúvať vpred. Namiesto toho vyrovnajte kolesá, zatiahnite parkovaciu brzdu, jeden koniec reťaze zasuňte pod prednú časť každého kolesa a dôkladne zaistite upevňovacie systémy. Reťaze na dodávky, a teda snehové reťaze, ktoré budú správne umiestnené, vám dodajú potrebnú priľnavosť na zasneženom teréne, a to i počas extrémnych poveternostných podmienok. Dokonca sa nemusíte báť ani zľadovatenej vozovky či vysokohorských ciest, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať nebezpečne až neprekonateľne. Základom je výber kvalitných snehových reťazí určených na konkrétny typ vozidla, keďže je rozdiel, či potrebujete reťaze pre osobný automobil,  SUV, úžitkové alebo nákladné vozidlo. Pokiaľ si s výberom neviete dať rady, neváhajte a kontaktujte odborníka, ktorý vám v tomto smere poradí a pomôže nájsť ideálne reťaze pre vaše potreby.

 

Share this article

Facebook Comments