Sedačka je základom každej obývačky a ak tá vaša stará už prestáva plniť svoju úlohu, prípadne zariaďujete nové bývanie a chcete v ňom tú najlepšiu sedačku, možno sa pýtate, podľa čoho moderné sedačky vyberať. Poradíme vám!

V prvom rade si musíte ujasniť, aký priestor máte vo vašej obývačke k dispozícii. Snom každého je obrovská sedačka, na ktorej sa môžete pohodlne rozvaliť aj so svojimi priateľmi či rodinou, no nie každá obývačka je dostatočne veľká na to, aby ste do nej zmestili najväčšie modely sedačiek. Do menších priestorov môžete voliť klasické sedačky, no čoraz obľúbenejšou voľbou sú rohové sedačky, ktoré dokážu aj menší priestor naplno využiť.

Ak máte ujasnené priestorové možnosti, môžete sa začať pozerať po konkrétnych sedacích súpravách. Možností máte hneď niekoľko – klasické rovné sedačky, rohové sedačky, alebo kompletné sedacie súpravy, ktoré okrem hlavnej sedačky zahŕňajú napríklad aj kreslá, ktoré svojím štýlom a farebnými kombináciami ladia so sedačkou.

Keď už sme pri štýle, aj v tomto prípade sú možnosti neobmedzené. Voliť môžete moderné sedačky navrhnuté podľa najnovších trendov, ale k dispozícii sú aj modely s tradičnými, až historickými dizajnmi. Voľba je len na vás!

Sedacia súprava, ktorá zažiari

Podstatným kritériom pri výbere sedačky je aj farba. Tú by ste mali v ideálnom prípade voliť tak, aby ladila s okolitým nábytkom a farbou stien. Medzi najobľúbenejšie farby moderných sedačiek patrí zelená, žltá, červená, ale aj rôzne odtiene sivej, hnedej, oranžovej, či béžovej. Ak si obývačku zariaďujete skôr decentným štýlom, zvoliť môžete menej nápadné odtiene farieb, no na svoje si prídu aj milovníci žiarivých odtieňov.

V neposlednom rade je dôležitý aj materiál, ktorým je sedacia súprava potiahnutá. Okrem klasickej látky a kože sú dnes dostupné aj rôzne kombinácie brúsenej kože, eko kože, koženky, ale dokonca aj rôzne typy látok so špecifickou štruktúrou. Každý si tak príde na svoje! Ak hľadáte kvalitné sedačky rôznych typov a veľkostí za dostupné ceny, odporúčame navštíviť e-shop Okay.

Share this article

Facebook Comments