Nech si hovorí kto chce, čo chce, nevera je dnes bežným javom a je len na nás, či ju budeme považovať za nemorálnu zvrhlosť alebo ju prijmeme ako súčasť nášho života. Výber osoby, s ktorou chcete páchať neveru je samozrejme individuálny. Mali by ste sa v prvom rade zamyslieť nad tým, či vám to naozaj za to stojí! Vo väčšine prípadov to totiž skončí tak, že to partner oľutuje, no chybu už späť nevráti.

Pokiaľ máte pocit, že vaše manželstvo či vzťah už nemá žiadnu perspektívu, treba to partnerovi určite naznačiť alebo ešte lepšie – povedať na rovinu a skúsiť daný problém raz a navždy vyriešiť. Buď sa to medzi vami zlepší a vy si opäť nájdete spoločnú cestu životom alebo sa rozídete. Veď uznajte sami, že vernosť a láska je v súčasnosti  naozajstná vzácnosť, ktorá je len medzi milujúcimi partnermi.

Je vernosť len prežitok vo vzťahu?

V dnešnej dobe je skutočne otvorených mnoho možností, ktoré by pred dvadsiatimi rokmi nikomu ani nenapadli. Treba si však uvedomiť, že nikdy neviete, čo vás čaká pri tom druhom, a preto by ste mali vedieť dopredu predpovedať, ako to asi skončí, aké následky to zanechá na vás i vašom vzťahu. Možno vás to posilní, obohatí, možno zničí … Keď si budete klásť otázku, či je vernosť v dnešnej dobe len prežitok, pomyslite na chvíľu i na ten tenký ľad, na ktorý ruka v ruke s neverou stupujete. Možno to zmení pohľad na vaše činy a vy si uvedomíte, že je to chyba.

Je veľmi ťažké povedať, čo je správne a čo je nesprávne, no ide o čin, ktorý už človek nikdy nevráti. Možno vám za to vzťah momentálne stojí, ale naozaj chcete žiť s pocitom, že ste toho druhého podviedli a ublížili mu?

 

FOTO:  © oneinchpunch / Dollar Photo Club

 

Share this article

Facebook Comments