Žilina je mesto, kde sa koncom každého víkendu objavujú mnohí študenti z celého Slovenska, ktorí študujú na miestnej Žilinskej univerzite. Vďaka parádnej polohe vidíte na Fatru, ktorú máte ako na dlani. Zo Žiliny sa dostanete smerom na Čadcu, vedú tu aj priame spoje do Českej republiky. Je železničným uzlom, z ktorého sa dostanete do všetkých svetových strán. Vás však zaujalo samotné mesto na severe Slovenska? Niet sa čo čudovať. Sú tu aj nejaké pamiatky alebo ide o moderné mesto?

Ide o historické mesto. Žilina skrýva mnoho historických pamiatok, ktoré sa vám oplatí pozrieť si na vlastné oči. Počasie však býva niekedy nepriaznivejšie. Ak ale budete mať pri sebe kapucňovú mikinu, počasie vás neprekvapí. Ani vietor ani mierny dážď vás nenaženú naspäť do hotela.

Keď už sme pritom ubytovaní, myslíte si, že v Žiline je problematické nájsť dobré ubytovanie na úrovni? Určite nie. Predstavíme vám jeden hotel, ktorý sa vám určite zapáči.

Ubytovanie v Žiline za primerané ceny

 Aj keď je Žilina vďaka svojej polohe často navštevovaným mestom, neznamená, že nezvláda nápor turistov. Pre návštevníkov Žiliny by sme odporučili jeden skvelý hotel, ktorý sa nachádza na Hlinskej ulici neďaleko železničnej stanice. Ponúka ubytovanie . Ako sa volá hotel, v ktorom sa môžete ubytovať za primeranú sumu? Tento hotel sa volá hotel Galileo. Názov, ktorý si ľahko zapamätáte. Ak chcete ísť na pár dní do Žiliny, zvoľte si jedine tento hotel, ktorý vám ochotne vyhovie v akýchkoľvek požiadavkách týkajúcich sa ubytovania.

Čo vás zaujme na Žiline?

A vráťme sa k historickým pamiatkám, ktoré by ste si mali v Žiline jednoznačne pozrieť. Len v samotnom historickom centre nájdete pamiatky ako sú Kostol Najsvätejšej Trojice, Makovického dom, krásnu starú radnicu, Považskú galériu, neďaleký Budatínsky zámok so stálou expozíciou a Neologickú synagógu. Vymenovali sme vám len pár zaujímavostí, ktoré by vašemu oku nemali ujsť. Ani viacfarebné tuniky a kardigány nedokážu tak zaujať, ako historické centrum mesta Žilina.

Najkrajším skvostom, ktorý nájdete len v Žiline, sú pôvodné laubne a arkády na Mariánskom námestí. Nikde také nenájdete. Doprajte svojim očiam nezabudnuteľný zážitok. Navštívte v najbližšej dobe žilinské pamiatky.

Share this article

Facebook Comments