Rodičovstvo dnes mnohí odkladajú do vyššieho veku. Najprv riešia osobnú kariéru a dobre platené zamestnanie, často neostáva čas na partnerský vzťah a na rodinu. Chceme pre svoje rodiny a deti to najlepšie. Letné dovolenky pri mori, najradšej niekde v exotike, zimné dovolenky na svahu. Lyže a detské lyžiarky patria pomaly k povinnej výbave. S érou internetu sa mnohé veci stali oveľa dostupnejšie a to, čo by sme si pred desiatimi rokmi nevedeli predstaviť sa dnes stáva bežnou realitou.

Je veľa možností, ako si na internete vybudovať kariéru, cez internet vieme predávať vlastné produkty, vieme sprostredkovávať služby iných a dokonca už aj mnohí zamestávatelia pristupujú na model, že zamestnanci nemusia sedieť v kancelárii, ale poskytujú možnosť práce z domácej kancelárie. To poskytuje oveľa viac voľnosti a času pre rodinu a deti. Aj keď práca z domu má svoje úskalia. V prvom rade vyžaduje sebadisciplínu a dobré naplánovanie a dodržiavanie časového plánu, pretože skĺznuť do “teplákovo-televízneho” módu býva niekedy veľmi jednoduché.

Pri dodržiavaní správnych zásad má práca z domu mnohé výhody. Je dobré rozčleniť si deň na sekcie, kedy pracujeme a kedy robíme iné činnosti. Samozrejme to závisí vo veľkej miere od konkrétnej činnosti, ale model, kedy pracujeme minimálne dve až tri hodiny vcelku sa osvedčuje, pretože pri kratších sekciách je výkonnosť nižšia a neustále prerušovanie a vyrušovanie znižuje produktivitu práce. Niektorí sú ranné vtáčatá a vstávajú skoro, aby viac stihli, iní fungujú ako nočné sovy. Klub vstávania o piatej určite nie je pre každého, aj keď mnohé slávne osobnosti sú jeho zástancami. Riaďte sa svojim vlastným biorytmom, režimom svojej rodiny a nájdite si vlastný spôsob, ktorý dodržiavajte. Získate viac času a vaše deti sa vám za váš čas bohato odvďačia.

Autorské právo: dvrcan / 123RF Reklamní fotografie

Share this article

Facebook Comments