Treba len vedieť, ako na to, aby ste zmiernili výskyt vrások. Samozrejme, nikdy ich neodstránite úplne a povedzme si úprimne, že zrelej vyrovnanej žene vrásky pristanú. Ak sa o seba staráte a žijete zdravo, budete aj tak sršať atraktivitou.

Niekedy nás ale tie malé brázdy na tvári aj tak mierne iritujú. Ak ste ešte vo veku pred tridstiatkou, máme pre vás dobrú správu. Ste v ideálnom veku, kedy ešte možno začať s prevenciou pred vznikom vrások. Ak ste už po tridsiatke, nezúfajte, stále nie je neskoro. Existujú totiž prírodné elixíry, ktoré od nepamäti slúžia ľuďom ako skvelé prostriedky proti vráskam. Vtip spočíva v tom, že pleť vníma a reaguje na celkový životný štýl. Žite zdravo a bude zdravá a svieža aj vaša pleť.

Či už je to dostatočný pitný režim, chránenie sa pred slnečnými lúčmi, alebo vyhýbanie sa neduhom ako je fajčenie, pitie nadmerného množstva alkoholu, máte možnosť to ovplyvniť. Samozrejme však nesmie chýbať správna starostlivosť o pleť. A v tomto smere je viacero možností. Existujú drahé krémy a séra na pleť, ktoré majú vypínaciu schopnosť, avšak celoživotná vernosť kozmetike plnej chémie sa nemusí vyplatiť. Ak sa chcete pustiť skôr cestou prírody, výbornými pomocníkmi v boji proti vráskam sú rastlinné oleje. Známy je najmä arganový olej, ktorý sa vo svete kozmetiky dlhodobo považuje za elixír mladosti.

zelene-orechyPrečo je to tak? Lebo príroda dopriala arganovým stromom rastúcim na severe Maroka množstvo výživných látok sústrediacich sa v ich plodoch. Vysušené plody sa zbierajú, lúskajú zo škrupín a potom sa arganové oriešky lisujú za studena. Výsledkom je zlatožltý olej s vysokým obsahom vitamínu E, skvalenu a vyšších mastných kyselín. Tieto látky sa v pleti starajú o jej hydratáciu, ochranu a liečbu kožných buniek, olej pôsobí ako výborný antioxidant – ochraňuje preť pred negatívnymi vplyvmi, podporuje tvorbu elastínu a kolagénu, udržiava v pleti vodu. Arganový olej sa vždy používa na jemne vlhkú pleť, ako napokon všetky rastlinné oleje. Nahrádza tak krém, pleťové séra a očné krémy. Na noc si môžete dopriať výživnú starostlivosť najmä v okolí očí, ktoré často bývajú prvým miestom, kde sa vrásky ukážu. Cez deň viete olej použiť ako krém. Po rannom vyčistení pleť nechajte vlhkú a pomaly do nej vmasírujte 3-4 kvapky oleja. Pleť bude hydratovaná, svieža a vláčna. Keďže olej je vzácny a jeho výroba je komplikovaná, odráža sa to aj na jeho cene. Vy však nemusíte olej míňať rýchlo, pretože ho vždy stačí použiť len zopár kvapiek.

Facebook Comments