Mnohý z nás sa v živote stretli so zákernou rakovinou či už na vlastnej koži alebo vo svojom blízkom okolí. V takýchto chvíľach každý z nás túži pomôcť a je ochotný urobiť čokoľvek, len aby mohol pomôcť. Nanešťastie nie je to vždy také jednoduché. Avšak rozvoj vedy a výskumu, nové technológie a vývoj mobilných aplikácií priniesol nečakanú možnosť ako každý z nás môže pomôcť pri výskume rakoviny a jej liečby.

Neuveriteľná možnosť ako sa aj bežný človek môže zapojiť do výskumu ťažko liečiteľných chorôb prišla z prostredia vývojárov mobilných aplikácií. Nerozumiete ako je to možné? Tak čítajte ďalej a dozviete sa, ako aj vy sami môžete prispieť k vynájdeniu lieku na rakovinu.

Naše mobilné telefóny sa čoraz viac podobajú na výkonné počítače s ohromným výpočtovým výkonom, ktorí my sami obvykle využívame len v minimálnej miere. Prečo teda tento nevyužitý výkon našich smartfónov neposkytnúť niekomu, kto to naozaj potrebuje? Výskumníci, ktorí pracujú na výskume neliečiteľných ochorení, musia spracovať obrovské množstvá dát, ktoré následne môžu prispieť k nájdeniu účinných liečebných postupov. Vyžaduje si to však výkonné „superpočitače“ a aj to niekedy nestačí vzhľadom na obrovské kvantum dát. A tu je priestor pre Vás.

Mobilná aplikácia DreamLab je úžasný nástroj vďaka, ktorému môžete „darovať“ nevyužitý výkon Vášho mobilného zariadenia vedcom, ktorí to potrebujú. Aplikáciu si jednoducho stiahnete do Vásho mobilného telefónu, zvolíte si výskumný projekt, na ktorom sa chcete podieľať a nastavíte objem dát, ktoré chcete použiť na odosielanie spracovaných údajov. A je to! Tak málo stačí, aby ste aj vy prispeli svojou troškou k vyriešeniu problémov, ktoré trápia tisíce ľudí na celom svete. Aplikácia funguje v noci, keď sa Váš smartfón nabíja, a teda využíva plný výkon Vášho telefónu. Táto konkrétna aplikácia pomáha výskumníkom v austrálskom Sydney, ktorý skúmajú rakovinu, jej liečbu, alternatívne metódy a liečivá ako sú kanabinoidy, CBD a THC a iné liečebné postupy.

Aplikácií tohto druhu je naozaj množstvo a môžete si vybrať tú, ktorá Vám najviac vyhovuje a prostredníctvom ktorej sa zapojíte do riešenia problému, ktorý vás zaujíma. Či už ide o medicínsky výskum ako je náročná liečba rakoviny, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba alebo výskum pálčivých ekologických problémov a podobne. Je to len na vás.

Share this article

Facebook Comments