Svadba, deň D pre väčšinu neviest. A ženíchov pravdaže tiež. Predsa len však ženy o čosi viac prežívajú všetky predsvadobné prípravy, skúšky šiat, účesov, výber šperkov…

A práve tým sa povenujeme o čosi detailnejšie. Ktoré prstene či náhrdelníky možno označiť za vhodné svadobné šperky? Viete, váhate?

Výber svadobných šperkov nepodceňujte!

Rada na úvod: Šperky na svadbu vyberajte so znalosťou odtieňa vašich svadobných šiat. Ideálne, ak máte po ruke kus látky z nich, aby sa sa do ich farby presne trafili. Najmä v prípade, že chcete niečo iné, než biele zlato, ktoré doladíte prakticky ku všetkému, je fajn nepodceniť žiaden detail.

Ak máte svadobné šaty čisto biele, hodia sa k nim pastelové tóny doplnkov, modrá, ružová či zlatá. Krásne vyniknú perly, ktoré sú symbolom dokonalosti a čistoty, ale pokojne si zvoľte aj farebnejšie šperky doladené trebárs k svadobnej kytici. Keď je vytvorená z tmavších kvetov, pokojne zvoľte aj výraznejšie briliantové náušnice. Myslite však na to, že aby výrazný detail v podobe nádherného šperku vynikol, je dobré, aby boli šaty čo najsvetlejšie a skôr jednoduchšie.

Základné pravidlá pri voľbe šperkov na svadbu

V zásade platí, že čím ligotavejšie a honosnejšie svadobné šaty zvolíte, tým jednoduchšie majú byť šperky a doplnky. A naopak.

Tiež je užitočné zohľadniť, o aký typ svadby pôjde. Bude to svadba uvoľnenejšia alebo formálna? V kostole či úradná? Je totiž veľký rozdiel, a mal by sa odraziť aj vo voľbe svadobných šperkov, či sa budete vydávať pod holým nebom alebo kdesi na zámku.

Pravdou však stále ostáva, že klasický zlatý prsteň je nemenným a univerzálnym symbolom svadby, bez ohľadu na to, kde a ako sa beriete. Obrúčka je skrátka obrúčka, hoci na sto spôsobov a v rôznych zlatých odleskoch, ale stále by mala byť zo svadobných šperkov tou najdôležitejšou.

Share this article

Facebook Comments