Aj vy túžite po originálnom šperku, ktorý vás finančne nezruinuje, no o to jedinečnejší bude? Ponuka je široká, krásne náramky z minerálov, overené strieborné šperky…  Na výber je množstvo materiálov, z ktorých sú dostupné šperky zhotovované, stačí si len vybrať.

A čo tak chirurgická oceľ? Počuli ste už o tomto kove a šperkoch z neho?

Jedinečnosť šperkov z chirurgickej ocele

Šperky z chirurgickej ocele zažívajú v posledných rokoch veľký nárast popularity. Deje sa tak hneď z niekoľkých príčin: Sú elegantné, odvážne, trvanlivé a sú prirodzene hypoalergénne. Preto sú, či už dámske alebo štýlové pánske retiazky z chirurgickej ocele alebo iný typ oceľového šperku skvelou voľbou pre osobu, ktorá si potrpí na vyššie spomenuté vlastnosti šperkov.

Kvalitná chirurgická oceľ s obsahom chrómu a šperky z nej vyrobené sú naviac vysoko odolné voči vlhkosti a korózii. Nerezová oceľ má mnoho kladných vlastností v porovnaní so všetkými ostatnými bežnými materiálmi. Je omnoho silnejšia a ťažšia, neobsahuje kobalt, neoxiduje a nespôsobuje neželané alergické reakcie.

Na rozdiel od ostatných šperkov nie sú nerezové šperky vyrobené odlievaním, ale každý kus je zhotovený lisovaním a následne je remeselne ručne opracovaný.

Budúcnosť šperkov z chirurgickej ocele

Chirurgická oceľ je rozšírená predovšetkým u mladých. Keďže vyniká dlhou životnosťou, vysokou pevnosťou a odolnosťou voči oxidácii, mnohí uprednostnia práve nerezové retiazky s príveskom pred striebrom či inými kovmi.

Chirurgická oceľ s označením 316 L má skutočne ideálne vlastnosti na výrobu šperkov, vďaka čomu už dávno neplatí, že je to kov používaný výlučne na výrobu lekárskych či iných funkčných nástrojov.

K dlhej životnosti, vysokej pevnosti, ľahkosti a odolnosti si naviac zachováva aj trvalý vzhľad, farebnú stálosť a nerezové šperky si nevyžadujú ani žiadnu špeciálnu údržbu. Aj preto je o oceľové náušnice, retiazky či náramky stále väčší a väčší záujem.

 

 

Share this article

Facebook Comments