Zakladanie spoločnosti je „zábavka“, ktorá trvá približne dva týždne. Behanie po úradoch, vyplňovanie formulárov, byrokracia a ochutnávka ochoty štátnych úradníkov na vlastnej koži. Ešte aj prvé kroky, predtým ako sa stanete podnikateľom, sú pomerne komplikované. Ale potom existuje niekoľko spôsobov, ako si podnikanie urobiť lepším. Jedným z možných spôsobov je neplatiť za to, čo nepotrebujete. Hoci registračné sídlo potrebuje každá spoločnosť, nemusíte si prenajímať kancelárske priestory za stovky eur mesačne. Ako na to?

 

Virtuálne sídlo šetrí za vás

Registračné sídlo je adresa, ktorú potrebuje mať každý podnikateľ zapísanú v ORSR. Vtedy, keď nepotrebujete kancelárske priestory, pretože pracujete z domu alebo v teréne, je ideálne použiť svoju vlastnú adresu. Lenže nie všetci sú vlastníkmi nehnuteľnosti, ktorú môžu využiť na tento účel, a tak si kvôli adrese prenajímajú kancelárie za niekoľko stoviek eur. Prenajmite si virtuálne sídlo za pár desiatok eur mesačne a získate adresu, ktorú si môžete zapísať do obchodného registra. Aké sú výhody tohto sídla?

 

Výhody virtuálneho sídla

Virtuálne sídlo vám prinesie okrem ušetrených peňazí aj niekoľko iných výhod:

  • je ideálne pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú mať sídlo v Bratislave, no nepotrebujú mať vlastné kancelárie,
  • možnosť návštevy daňovej kontroly pri firme s bratislavskou adresou je až desaťnásobne nižšie ako pri akomkoľvek inom meste,
  • virtuálne sídla, ktoré máte k dispozícii, sú na prominentných adresách, čo vám v začiatkoch môže zvýšiť prestíž,
  • odpadajú vám náklady spojené s upratovaním kancelárie.

 

Spoločnosti sa môžete zbaviť aj bez likvidácie

Keď sa podnikanie nevyvíja tak, ako by ste si predstavovali, nemusíte sa spoločnosti zbavovať prostredníctvom komplikovanej likvidácie, ktorá v ideálnom prípade trvá približne 6 mesiacov. Dnes je stále populárnejší predaj spoločností, ktorý zbaví majiteľov, ktorých firmy nemajú žiadne záväzky, všetkých starostí s likvidáciou. A navyše ešte na tom zarobia. V prípade, že máte neaktívnu firmu a nechce sa vám zbytočne platiť daňové licencie, môžete sa zbaviť spoločnosti jej predajom.

 

FOTO:  © [Photographer’s name] / Dollar Photo Club

 

Share this article

Facebook Comments