Hoci sa zdá, že je leto od nás vzdialené tisícky svetelných rokov, sotva si rozbalíte vianočné darčeky pod stromčekom a už budete nadávať na to neskutočné horko. Síce sú tieto rady mierené primárne na letné last minute zájazdy, nemusíte sa ich zdráhať použiť ani pri výbere zimnej dovolenky. Vybrať si dobrú dovolenku nie je také dôležité, ako vybrať si dobrú školu alebo zamestnanie, no ten pocit sklamania, čo zažijete pri nesprávno výbere, sa potiahne s vami roky. Na čo by ste si teda mali dávať pozor?

 

Stavte na overenú kvalitu

Dnešný trh je presýtený cestovnými kanceláriami, o ktorých ste v živote nepočuli a lákajú vás na extrémne výhodné zájazdy. Dávajte si veľký pozor, pretože sa veľmi ľahko môže stať, že už počas letu do destinácie spoločnosť vyhlási bankrot. Stavte preto na osvedčenú kvalitu, za ktorú hovoria desiatky rokov na trhu a spokojní zákazníci. Za všetky cestovky jeden príklad – Tip Travel.

 

Katalóg nestačí

Vybrali ste si last minute zájazd do Tuniska? Skvelá voľba, ale ešte predtým si nájdite o tej-ktorej destinácii viac informácií, ako ste sa dočítali v katalógu. Pretože informácie nemusia byť najaktuálnejšie alebo nehovoria o aktuálnej politickej situácii, ktorá sa môže meniť každú hodinu.

 

Pýtajte sa známych, čítajte recenzie

Boli vaši známi tam, kde sa chystáte aj vy? Pýtajte sa ich na to, ako boli spokojní, čo sa im páčilo a čo nie. Nepoznáte nikoho, kto tam bol? Nájdite si informácie na internete. Zaujímajte sa aj o špecifiká danej krajiny. Vybrali ste si last minute zájazd na Severný Cyprus? Viete o tom, ktorá časť je turecká a ktorá grécka? Zaujímajte sa o to.

 

Len fotky nestačia

Všetko sa dá nafotiť a upraviť vo Photoshope tak, aby to vyzeralo krásne, preto sa neuspokojte s oficiálnymi fotografiami. Nájdite si zdroj, napríklad blog turistu, ktorý bol na mieste, kde sa chystáte vy. Ideálne je, keď nájdete video, ktoré nedokáže tak dobre skresľovať, ako fotografie. Je lepšie, keď vidíte destináciu aspoň takto „naživo“.

 

Nedôveruj a preveruj

Informácie v katalógoch a oficiálnych prospektoch nemusia byť vždy pravdivé. Či už neúmyselne, alebo úmyselným prikrášlením, na tom teraz nezáleží. Skontrolujte si také detaily ako vzdialenosť pláže od hotela. Dnes je to to najmenej – zapnete Google Maps a za pár minút viete, ako dlho budete šliapať. Držte sa týchto rád a dovolenka bude pre vás vždy pekným zážitkom.

 

 

 

FOTO:  © hypnocreative /  Dollar Photo Club

Share this article

Facebook Comments