Chcete vedieť aké sú najhorúcejšie trendy vo svete okien a vchodových dverí? Tak čítajte ďalej. V posledných rokoch je záujem o okná a dvere vyrobených na mieru zákazníkovi veľmi vysoký. Ľudia chcú investovať do dizajnových prvkov, aby mohli vyjadriť svoj osobitý štýl v niečom, čo im vydrží desiatky ďalších rokov. Určité veci pretrvali z minulých rokov, avšak niekoľko výrazných zmien nastalo aj v tejto stavebnej oblasti. Nechajte sa inšpirovať.

  1. TMAVŠIE FAREBNÉ ODTIENE

K najvýznamnejším trendom okien a dverí patria čierne zárubne a prírodné drevo. Čierna dodáva punc elegancie, ktorú sa majitelia domov a najmä dizajnéri usilujú dosiahnuť. V kombinácii so zlatými odtieňmi prináša do miestnosti pocit prepracovanosti. Obľúbené vchodové hliníkové dvere zoženiete v akomkoľvek farebnom odtieni, aký sa vám páči. Čo sa týka dreva, tradičná borovica bude nahradená exotickými drevinami. V odvetví okien sa do popredia dostanú najmä tie s jemným vzorom ako dub alebo mahagón. Ak sa obávate vysokej ceny a zložitejšej údržby o drevené dvere, riešením sú vchodové hliníkové dvere v imitácii rôznych druhov drevín.

  1. VÄČŠIE A SVETLEJŠIE OKNÁ

Veľké okná a presklené steny sú v kurze už niekoľko rokov, ale tento trend sa máličko zmení. Keďže trendy v stavebníctve sa točia okolo čistých línií, vypuklé okná a rôzne oblé tvary sú vytláčané mimo scénu. Dnešní stavitelia začleňujú do projektov okná v čisto pravouhlých tvaroch. Aby ste dosiahli moderný vzhľad, držte sa štvorcových alebo obdĺžnikových okien. Vyhnite sa mriežkam na oknách a dverách, bez ktorých je údržba jednoduchšia a výhľad nerušený.

  1. PREPOJENIE INTERIÉRU S EXTERÉROM

Nielen kvôli vynikajúcemu výhľadu na okolie ale aj kvôli vynikajúcemu prístupu doň, sa dostávajú do popredia veľkorozmerné okná, presklené steny a veľké dvere. Hliníkové dvere posuvné sú veľmi populárne, v pozadí neostávajú ani plastové dvere. Francúzske dvere s oknami po stranách vám poskytnú úžasný výhľad ako aj prístup do exteriéru. Aj harmonikové posuvné dvere sa budú tešiť svojej obľube.

  1. ASYMETRIA

Zabudnite na konvenčnosť a tradičný dizajn dverí, ktorý vychádza z vizuálnej rovnováhy vytvorenej pravidelným, symetrickým rozmiestnením a rovnakou veľkosťou všetkých dizajnových elementov. Moderný dizajn dverí sa začína uberať opačným smerom – smerom k nerovnováhe a asymetrii. Dverové lišty a vzory nemajú rovnakú šírku, presklenia sú situované v strede dverí a sklo samotné má vlastnú unikátnu geometriu a formát.

 

 

Share this article

Facebook Comments