Pravidelne cvičíte v posilňovni, ale aj tak nemá cvičenie pre vaše telo taký účinok, ako by ste si želali? Odhaľte chyby a napravte ich tak, aby ste aj vy získali vytúženú postavu!

Cvičíte nesprávne

Či už sa jedná o cvičenie v posilňovni alebo v pohodlí domova, vždy veľmi záleží na tom, ako dané cviky odcvičíte. Pokiaľ cvičíte nesprávne, môžete dvíhať i tie najťažšie činky alebo cvičiť série mnohých cvikov, no aj napriek tomu sa výsledky nedostavia. Pokiaľ navštevujete posilňovňu, zamerajte sa na takú, v ktorej by vám mohol poradiť tréner a ukázať niektoré cviky. Nechajte si poradiť a dajte si zostaviť plán, na základe ktorého budete každý deň cvičiť.

Dlhý tréning

Pokiaľ dlhú dobu cvičíte rovnaké cviky bez toho, aby ste ich zmenili alebo aspoň vyskúšali ťažšie závažie či prevedenie, vaše telo začne stagnovať. Svaly sa prestanú spevňovať, pretože sa už nemusíte namáhať. Zaraďte do vášho cvičebného plánu nové cviky, a to najmä vtedy, keď budete cítiť, že už tie „staré“ s vami nič nerobia.

Zlý program

V posilňovni bezcieľne chodíte z jedného stroja k druhému bez toho, aby ste mali nejaký cvičebný plán, podľa ktorého by ste sa riadili. Rozhodne požiadajte trénera o zostavenie posilňovacieho plánu. Len odborník vám môže povedať, ktoré cviky a ako dlho by ste mali cvičiť. Tiež vám poradí ako sa na začiatku tréningu rozohriať a naplánuje vašu aeróbnu aktivitu.

Zlý jedálniček

Môžete cvičiť poctivo, ale pokiaľ si neupravíte svoj jedálniček, odvediete len polovicu práce. Dajte zbohom kalorickým, sladkým a tučným jedlám, ktoré vyzerajú určite lákavo, ale pre vás sú jednoznačne nevhodné. Veľa pite, jedzte zeleninu, ovocie, celozrnné pečivo, kuracie mäso a ryby.

 

FOTO:  © ALDECAstudio / Dollar Photo Club

 

Share this article

Facebook Comments