Internetové obchody sú v dnešnej dobe veľmi populárne a sú i naďalej na vzostupe. Tovar, ktorý zoženiete práve na internete, je veľa krát omnoho lacnejší ako u bežných predajcov v kamenných obchodoch. Pokojne si porovnajte ceny a uvidíte, že ide o výrazné cenové rozdiely. Okrem rozdielu ceny, treba do úspory započítať i nepeňažnú cenu tovaru, ktorú tvorí cena dopravy k predajcovi, cena času stráveného cestovaním a chodením po obchodoch. Nákupy v kamenných predajniach sa teda výrazne predražili.

Pohodlné a rýchle nakupovanie bez stresu

Ďalším z dôvodov, prečo si vybrať tovar výlučne na internete, je pohodlné a jednoduché nakupovanie. Počítač či notebook má dnes každá domácnosť, takže nakupovať môžete 24 hodín, 365 dní v roku. Nemáte zbytočné problémy s parkovaním, čakaním pri pokladni či blúdením medzi regálmi. Celý nákup môžete zrealizovať z pohodlia domova a predovšetkým bez zbytočného stresu.

Čo sa týka samotného sortimentu, ponuka na internete je omnoho širšia a zaujímavejšia. K dispozícií máte väčšiu dostupnosť informácií o produkte, možnosť dodania až priamo domov, prípadne do kancelárie a ako už bolo spomenuté, ceny sú omnoho výhodnejšie. Najpredávanejšia je elektronika, knihy, domáce spotrebiče, ale i oblečenie a kozmetika. Výhodou je, že pokiaľ vám daný výrobok nebude vyhovovať, pokojne ho môžete vrátiť alebo vymeniť za iný.

Náklady na zriadenie eshopu sú výrazne nižšie

V zrovnaní s klasickým obchodom je založenie internetového obchodu menej nákladné. Počiatočné investície spočívajú v nákupe počítačového vybavenia a vytvorenie kvalitnej internetovej stránky. Dôležité je, aby mal každý eshop človeka, ktorý sa bude starať o údržbu a prevádzku obchodu. Ďalšie náklady spojené s internetovým obchodom sú však nižšie ako v prípade kamenného obchodu – odpadajú náklady na investíciu do predajnej plochy, jej údržbu i náklady na predavača.

 

FOTO:  © Jag_cz / Dollar Photo Club

 

 

 

Share this article

Facebook Comments