Deťom hrozí pri častejšom cestovaní, športovaní či rôznych hrách neskutočne veľa nástrah a nebezpečenstiev, ktorým je treba predchádzať. Nielen počas prázdnin, ale aj počas školských dní je nebezpečenstvo úrazov na veľmi vysokej úrovni. Preto by mali rodičia dodržiavať niekoľko bezpečnostných zásad pri cestovaní, aby sa vyhli prípadnému úrazu.

Autosedačka

Pred tým, ako vyrazíte na výlet autom, nezabudnite na detskú autosedačku. Pre zodpovedných vodičov to nie je nič nové, používame ju predsa pravidelne a povinnosť využívať detskú sedačku je daná zákonom. Pokiaľ ste sa však vybrali na dovolenku bez auta a chystáte si požičať priamo na mieste osobné auto, nemusí byť v danej krajine autosedačka povinná. Aj napriek tomu by ste mali deťom poskytnúť bezpečie a požadovanú autosedačku si zapožičať. Príplatok rozhodne stojí za to, aby bolo o vaše ratolesti skutočne dobre a bezpečne postarané.

Prilba na hlavu

Pokiaľ ste sa rozhodli s vašim dieťaťom jazdiť na bicykli, je nutné, aby počas jazdy používalo ochrannú prilbu. Tá by mala byť pevne pripevnená na hlave, keďže hlava patrí medzi najohrozenejšie časti tela. Pri výbere prilby dbajte na kvalitu, no dôležité je, aby si prilbu pred kúpou vyskúšalo a dobre mu sedela na hlave. Niekedy sa vyplatí kúpiť malému cyklistovi i chrániče na lakte a kolená.

Bezpečnostná vesta

Pokiaľ sa chystáte na plavbu po riekach či jazerách, je treba včas zakúpiť vodácku vestu pre deti. Je nutná i pre  dieťa – plavca, pretože môže nastať situácia, ktorú by nemuselo zvládnuť. Pozor dajte na skoky do vody. Do neznámeho terénu nikdy nedovoľte deťom skákať, no danú lokalitu najskôr preskúmajte vy. Predídete tak nepríjemnému úrazu.

 

FOTO:  © Creativa Images / Dollar Photo Club

 

 

Share this article

Facebook Comments