Mobily sa stali súčasťou nášho života a väčšina z nás si bez neho nevie predstav ani len jediný deň. Niet sa čomu diviť, ale aj tieto Vianoce budú mobily patriť k najočakávanejším darčekom pod vianočným stromčekom. Oproti minulým rokom šiel vývoj opäť dopredu, takže veľká obrazovka či špičkový foťák je súčasťou každého lepšieho smartfónu.

Operačný systém

Čo sa týka operačného systému, najznámejším i najobľúbenejším je jednoznačne Android. V posledných rokoch došlo v prípade tohto operačného systému k niekoľkým zmenám. Každá verzia Androidu je o niečo lepšia ako tá predošlá, takže pokiaľ si vyberáte nový mobil, snažte sa vybrať si taký, ktorý má vyššiu verziu OS Android.

Displej a rozlíšenie

Displej je významnou vizitkou mobilného telefónu. Dajte prednosť väčším displejom – 4 až 5“, ktoré vám poskytnú dostatočný komfort pri prezeraní webových stránok či fotografovaní. Dôležité je i jeho rozlíšenie, ktoré rozhodne o tom, ako kvalitne sa vám budú zobrazovať dokumenty či fotografie. Nekupujte telefón s menším rozlíšením ako je 800 x 400, mohli by ste byť veľmi sklamaný, no pokiaľ mobil potrebujete výlučne len na telefonovanie, postačí vám i menej náročná verzia.

 

Fotoaparát

Pokiaľ chcete s mobilom pravidelne fotiť, zamerajte sa na hodnoty 5 Mpx a viac. Každý mobil totiž fotí rozdielne, takže hodnoty Mpx príliš nepreceňujte. Vyhľadajte si na internete fotky od ľudí, ktorí vlastnia váš vysnívaný mobilný telefón a uvidíte, či vám ich kvalita bude vyhovovať. Majte na pamäti, že ani lepšie telefóny nefotia tak výborne ako kompaktné fotoaparáty.

Vnútorná či externá pamäť

Medzi ďalšími parametrami, ktoré by vás mali zaujímať i pohotovostná doba (ako dlho vám mobil vydrží zapnutý), ale i hmotnosť telefónu, ktorá by nemala presiahnuť 150 gramov. Podstatná je samozrejme aj vnútorná pamäť, kde si budete ukladať kontakty či videá, no všetko sa dá vyriešiť externou pamäťou, ktorá by mala mať min. 2GB.

 

FOTO:  © glisic_albina / Dollar Photo Club

 

 

Share this article

Facebook Comments