Starostlivosť o pleť neradno podceňovať, na druhej strane by ste to s ňou ale ani nemali veľmi preháňať. Chcelo by to prípravok, ktorý je účinný a zároveň jemný k pleti, ktorý ju zanechá čistú a žiarivú, zároveň však svojou agresivitou nenaruší jej prirodzenú ochrannú vrstvu. Micelárna voda tieto atribúty dokonale spĺňa. Čo všetko by ste o tomto kozmetickou zázraku mali vedieť?

Pôvod micelárnej vody a čo to vlastne micelárna voda je

Micelárna voda sa prvýkrát objavuje v roku 1918 v Paríži, v Mekke módneho a kozmetického priemyslu. V tých časoch ju tamojší obyvatelia používali ako náhradu za tvrdú vodu, ktorá pokožku zbavovala jej ochrannej funkcie a zhoršovala prejavy rôznych kožných ochorení. Rovnako ako vtedy, aj dnes tkvie tajomstvo micelárnej vody v jej zložení – obsahuje drobné micely, schopné viazať a odstraňovať celé spektrum nečistôt z pleti.

Nie je to len voda

Niektorí ľudia veria ničím nepodloženým názorom, že micelárna voda je len drahým, zabaleným a označeným variantom obyčajnej vody; že z kohútika v kúpeľni je možno dostať to isté, len oveľa lacnejšie. Nie je to pravda už len kvôli tomu, že micelárna voda obsahuje molekuly zvané micely. Tie sú veľmi jemné k pleti, no s nečistotami na pokožke a v jej póroch nemajú zľutovania. Micelárne vody vám dokonca pomôžu aj s hĺbkovým čistením pleti bez toho, aby ste ju museli drhnúť či opakovane oplachovať.

Šetrná ku každému typu pleti

Mnoho čistiacich prostriedkov je určených len pre konkrétny typ pleti. To však nie je prípad micelárnej vody. Jednu a tú istú micelárnu vodu môžu používať ľudia s rôznymi typmi a stavmi pleti. Micelárna voda je dokonca považovaná za jednu z foriem liečby akné. K tvorbe akné vedú zanesené póry – ak tento moment podchytíte včas, ideálne pri použití micelárnej vody, akné vám nehrozí. Vo všeobecnosti sa odporúča využívať micelárnu vodu najmä večer pred spaním práve kvôli jej schopnosti dokonale čistiť póry pokožky.

3 fakty, na ktoré by ste nemali zabúdať

  • Micelárna voda sa dá považovať za malý kozmetický zázrak, no nie je zázračná natoľko, aby stačilo len šplechnúť si ju na tvár a nič iné nerobiť. Nie, takto by to nešlo; je potrebné použiť vatové vankúšiky a jemné nimi pleť vyčistiť – nie drhnúť, len pekne jemne čistiť.
  • Je možné, že na trhu nájdete aj tzv. micelárne obrúsky. Zbystrite a radšej si poriadne prečítajte ich zloženie. Majú totiž tendenciu obsahovať viac prísad, ktoré by vo finále vašej pokožke mohli skôr ublížiť ako prospieť.
  • Micelárna voda je skutočne výnimočný čistiaci prostriedok s univerzálnym využitím, no jeho sila nie je absolútna. Mnohé micelárne vody si napríklad nedokážu poradiť s vodeodolným make-upom, očnými linkami či maskarou. Akiste však nájdete aj také druhy micelárnych vôd, pred ktorými ani tie najodolnejšie make-upy neobstoja.

 

Facebook Comments