Neverte bulváru, ktorý nachytá celebrity v negližé a bez make-upu. Neverte ani tomu, že opuchnutú tvár spôsobil botox. Proste len niekedy nemajú svoj deň a paparazzi je vždy pripravený na tú „najhoršiu“ fotku. Botox je výborná metóda, ak sa zbaviť vrások. Rozhodne jej dajte šancu.

Botox je kozmetická metóda, ktorá za pomoci aplikácie botuloxínu dokáže odstrániť vrásky. Účinok nie je síce trvalý, zákrok sa musí po čase zopakovať, pôsobí však pomerne dlho a patrí medzi finančne menej náročné zákroky.

Ktoré vrásky botox odstráni?

Vrásky okolo očí

Aplikácia botoxu sa hodí predovšetkým na dva typy vrások. Ideálny je na vrásky okolo očí. Je bezpečný a rýchlo vypne naše očné okolie. Vrásky okolo očí sa nám pritom objavujú obvykle medzi prvými a často spôsobia paniku už u žien pod 30 rokov. Často sa nám objavujú z dôvodu nenosenia slnečných okuliarov, zanedbávania starostlivosti o očné okolie, alebo preto, že zle vidíme a neriešime to správnou korekciou očnej vady. Stačí však, že čítame s rukou podopretou hlavou a problém môže byť na svete.

Mimické vrásky

Mimika je pre každého osobitá. Ak ju máme výraznejšiu, pôsobíme zaujímavejšie a rýchlejšie si nás ľudia zapamätajú. Avšak zanecháva to stopy na našej pleti. Pokiaľ sa práve nesmejeme, môžu byť mimické vrásky príčinou nášho staršieho vzhľadu či môžeme vypadať smutne a prísne. Mimickými vráskami sú predovšetkým vrásky smiechu, ktoré vedú od koreňa nosu k ústam. Aj tie sa dajú odstrániť botoxom.

Krajšia za 15 minút

Odstránenie vrások botoxom netrvá viac ako 15 minút. Aplikáciu vám urobia v inštitúte zdravia a krásy Frais. Ide o miniinvazívny zákrok s použitím anestetického krému. Botox sa aplikuje tenučkou ihlou v malinkých dávkach. Výraznejší účinok sa objaví po 2 až 5 dňoch, plný za 14 dní. Ideálne je zákrok opakovať po 3 až 6 mesiacoch.

Share this article

Facebook Comments