Fasáda rodinného domu nie je len vizitkou majiteľa, ale aj jeho vkusu a predstavivosti. Súčasná doba našťastie ponúka množstvo spôsobov, ako zo svojho domu urobíte kráľa štvrte, v ktorej bývate.

Oživte omietku prírodným materiálom

Omietka je síce klasika, no neznamená to, že ju nemôžete kombinovať s prírodným materiálom ako tehla, kameň či vláknocement. Práve naopak – prírodné materiály vašu fasádu oživia a dodajú jej nádych jedinečnosti. Mali by ste si však dať pozor na vhodnú kombináciu farieb – s tou vám najlepšie poradia odborníci na fasády. Po montáži by ste mali dbať aj o pravidelné čistenie fasády vášho domu, aby ste predišli jej rozkladu. Najspoľahlivejším spôsobom je ekologické čistenie, na ktoré má na Slovensku patent firma Bomba Fasáda. Ich 100 % rozložiteľný roztok je vhodný pre všetky typy fasád a nanáša sa iba valčekmi a štetcami, ktoré zabezpečujú ochranu pred poškodením fasádnej štruktúry.

Čistenie fasád Bombafasada.sk

Drevo sa nosí

Drevená fasáda už dávno nie je doménou iba horských chát či chalúp. Práve naopak – vďaka dostupnosti, vzhľadu a vôni patrí medzi hviezdy fasádnych obkladov. Ak si pre svoj rodinný dom zvolíte drevenú fasádu, mali by ste počítať s jej pravidelnou údržbou, aby ste zabránili jej sčerneniu alebo dokonca splesniveniu. Ak by sa však napriek tomu takáto situácia vyskytla, stále sa môžete obrátiť na spoločnosti, ktoré sa venujú umývaniu fasád.

Stavte na odolnosť

Ak vás klasické či drevené fasády nelákajú, stále máte na výber z odolnejších typov ako napríklad tehla. Okrem toho, že je mrazuvzdorná, zachováva si svoju pôvodnú farbu má dlhú životnosť. Alternatívou môže byť aj vyššie spomínaný kameň, ktorý je síce cenovo náročnejší, no dodá vášmu rodinnému domu nádchy luxusu. Ak radi experimentujete a nebojíte sa nezvyčajných tvarov, potom sa vám vláknocement bude určite páčiť. Dosky totiž môžete ukladať podľa vlastnej fantázie a vytvoriť si na fasáde rodinného domu vlastné umelecké dielo.

Ekologické čistenie fasád rodinného domu

Nezabudnite na starostlivosť

Ako sme už spomínali vyššie, pekná fasáda, ktorá vynikne, potrebuje pravidelnú údržbu. Nepriaznivé poveternostné podmienky, priveľa vlhkosti či nedostatok slnečného žiarenia spôsobujú jej znečistenie v podobe plesní, rias, machov či lišajníkov. Ak sa preto ocitnete v situácii, kedy budete potrebovať očistiť fasády, zvoľte si spoločnosť, ktorá k čisteniu fasád pristupuje šetrne a ekologicky.

 

 

 

Share this article

Facebook Comments