Vyznať sa v ponuke nosičov na bicykle, ktorých nájdeme na trhu desiatky až stovky druhov, nemusí byť vôbec také jednoduché, ako sa môže spočiatku zdať. Základom je uvedomiť si, či budete potrebovať nosič bicyklov na ťažné zariadenie alebo na strechu, keďže oba typy nosičov poskytujú svoje výhody, ale tiež nevýhody.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie stojí za investíciu

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie má značnú výhodu v montáži bez ťažkostí, keďže je navrhnutý tak, aby si s inštaláciou poradili aj menej zdatní jedinci, ženy, ba dokonca aj deti. Netreba mať teda veľkú fyzickú silu na to, aby ste túto montáž zvládli. Za zmienku stojí aj fakt, že bicykle nemusíte dvíhať nad seba, čo je nielen komfortnejšie, ale hlavne bezpečnejšie. Okrem týchto bezkonkurenčných predností treba dodať, že výška vozidla sa nemení, teda nemusíte si dávať pozor, ak pôjdete cez podjazd či v tuneli. Treba brať ohľad len pri parkovaní, keďže dĺžka vozidla je o niečo väčšia. Pri jazde v podstate nezaznamenáte žiadnu významnú zmenu, odpor voči prúdeniu vzduchu sa takmer nemení, zvlášť pri bočnom vetre na diaľnici. Výraznú zmenu aerodynamiky pocítite hlavne pri bicykloch umiestnených na streche, a to vzhľadom k vysoko položenému ťažisku. Nevýhodou nosiču na ťažné zariadenie je vyššia cena.

Lacnejší nosič bicyklov, ktorý splní svoj účel

Nosič bicyklov na strechu, čiže strešný nosič, je lacnejšou možnosťou, ktorý však splní svoj účel, pričom sa nemusíte obávať nižšej stability či bezpečnosti. Bicykle musíte prenášať ponad hlavu, pričom montáž môže byť o niečo zložitejšia. Ak však neplánujete bicykle prenášať pravidelne, určite vám postačí aj tento typ. Ponúka výbornú stabilitu, umožňuje plynulú jazdu a výbornú bezpečnosť pri preprave. Pre najmenších nezabudnite na cyklovozíky, vďaka ktorým môžete zažiť dobrodružstvo aj s vašim drobcom!

 

Facebook Comments