Výstavba štandardných murovaných objektov trvá až niekoľko mesiacov. Začína sa kopaním základov a betónovaním základovej dosky, pokračuje výstavbou múrov, stropov, betónových vencov a končí konštrukciou krovu a prácou na streche. A to hovoríme iba o hrubej výstavbe. Preto sa najmä priemyselné budovy, ale aj menšie skladovacie plochy či dielne dnes stavajú aj z alternatívnych konštrukcií, ktoré tvoria celé systémy. Tie práve do stavby týchto typov budov prinášajú značné výhody.

Veľmi rýchly čas výstavby

Alternatívne konštrukcie výrazne skracujú čas výstavby, keďže daný objekt je plne pripravený na použitie už do pár týždňov od začiatku práce. Pre oceľové haly je nevyhnutná prítomnosť betónovej základovej dosky, ktorej výstavba trvá vôbec najdlhšie. Potom už ide všetko veľmi rýchlo, keďže celý objekt sa v podobe oceľovej konštrukcie dovezie priamo na miesto, kde sa už len zloží do výslednej podoby.

Tvárnosť, prispôsobivosť a multifunkčnosť

Ak si myslíte, že montované oceľové haly sú dostupné iba v niektorých typizovaných riešeniach, ste na omyle. Materiál ocele je veľmi tvárny, a preto umožňuje naozaj obrovskú variabilitu. Špecializovaná firma, ktorá je zameraná práve na výrobu montovaných hál, vám dokáže vyrobiť prakticky akýkoľvek objekt na základe originálneho projektu. Ten vystihuje nielen podmienky daného priestoru, ale aj účel, na aký má byť daná oceľová konštrukcia využitá. Často možno v jednej montovanej hale spojiť výrobnú či skladovaciu funkciu a napríklad v inej časti priestoru, prípadne na druhom podlaží, vytvoriť plnohodnotné kancelárske priestory.

Oceľ nikdy nesklame

Výhodou oceľových konštrukcií a montovaných hál z ocele je aj samotný výrobný materiál, teda oceľ. Tento kov je stávkou na istotu, najmä z dôvodu jeho obrovskej životnosti, odolnosti za prakticky nulovej údržby. Vlastnosti ocele vhodné na jej použitie ako hlavný stavebný materiál sú umocnené jej opracovaním, konkrétne valcovaním za studena. Oceľ práve takouto technologickou úpravou získa nízku hmotnosť a podčiarkne sa jej odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Facebook Comments