Obývaciu izbu je nutné zariadiť predovšetkým pohodlne. V tejto izbe trávi voľný čas každý člen rodiny. Je to priestor, kde hľadáte relax, oddych a rozptýlenie po skončení pracovných povinností. Každý detail obývacej izby by mal ladiť oku a zariadenia do seba zapadať ako mozaika. Ktoré trendy sú momentálne pri zariaďovaní obývačky najviac preferované?

Plná centrálna časť a minimalistické steny

Kto má rád masívny nábytok a izby preplnené nábytkom, toho sklameme. Trendom posledných rokov je snaha o zaplnenie centrálnej časti obývačky, ale minimalizmus na stenách. Čo to znamená? Centrálu časť tejto izby zaplňte funkčným nábytkom. Mohutná a pohodlná sedacia súprava je základ. Sedačky a sedacie súpravy sa už dávno nestavajú k stene, ale do prostriedku miestnosti alebo do jej jednej štvrtiny. Vzniká tak pocit prevzdušnenia a uvoľnenia priestoru. Sedacia súprava v strede obývačky môže mať rôzny tvar a orientáciu. Nie ste viazaní na ľavé či pravé prevedenia a pokojne môžete kúpiť sedačku v tvare písmena U. Práve tento tvar je zaujímavý z toho hľadiska, že okolo sedacej súpravy vzniká miesto pre odkladacie stolčeky alebo izbové rastliny. Účkové sedačky sú ako stvorené na to, aby ste do ich stredu umiestnili kožušinový koberec. A čo obývacia stena?

S obývacou stenou opatrne, menej je viac

V niektorých moderných obývačkách steny vôbec nenájdete. Nahradili ich nové technológie v podobne obrovskej televíznej steny, kde je umiestnený televízor a reproduktory. Televízne steny sa skladajú z jednej či dvoch políc a skrinky pod televízor. Nedostatok úložného priestoru sa dá vyriešiť dvomi spôsobmi. Prvým je sedacia súprava, ktorá takýmto priestorom disponuje a druhým riešením sú vstavané skrine na chodbe alebo v spálni. Ak vám v obývačke naozaj chýba miesto na uschovanie drobností, kúpte komody a postavte ich do rohov. Niektorým ľuďom holé steny prekážajú. Tento problém vyriešite modernými dekoráciami ako sú koberce na steny, obrazy alebo regály atypického tvaru osvetlené LED pásikmi.

Rozumná stredná cesta

Komu obývacia stena naozaj chýba, tomu odporúčame kúpiť len časti obývacích stien. Poskladajte si vlastnú obývaciu zostavu, ale s kusmi nábytku to nepreháňajte. Výhoda takto zostavenej steny tkvie v tom, že jej časti môžete ľubovoľne kombinovať, premiestňovať v obývačke alebo ich dať do inej izby. Mohutné celistvé steny sú skrátka minulosťou a vzdušný interiér je to, čo hrá v modernej domácnosti prím.

 

 

 

Facebook Comments