Staviate dom alebo sa chystáte rekonštruovať byt? V oboch prípadoch iste hľadáte inšpirácie, ako zariadiť interiér prakticky a zároveň s prihliadnutím na súčasné trendy. Niekedy stačí naozaj málo a z vášho domu sa stane bašta moderného dizajnu. Vždy však myslite na to, že trendy sú len trendy a vo vašom príbytku by ste sa mali predovšetkým cítiť príjemne.

Trend 1 – tlmené farby

Už pár rokov vládne v našich domácnostiach trend tlmených farieb. Táto vlna bude pokračovať aj naďalej. Prírodné a zemité farby nájdete na nábytku, kobercoch, záclonách a iných dekoráciách. Tlmené farby súvisia tiež s tým, že je stále in zariaďovať miestnosti v rustikálnom štýle. Modernosť sa nám skrátka zunovala a túžime po návrate ku klasike.

Trend 2 – oblúky a posuvné dvere

Po oblúkoch spred 20 rokoch sa akosi zľahla zem a tento rok sa opäť otvorila. Predelenie obývačky s kuchyňou oblúkom sa stáva novým módnym prvkom. Oblúky využite nielen vo forme predelenia miestností. Efektne vyzerajú na stenách alebo na nábytku. Ak vám oblúky nesedia, vyskúšajte miestnosti predeliť posuvnými dverami. Posuvné dvere zo skla sú to pravé, čo dodá priestoru šmrnc.

Trend 3 – odhaliť a schovať

Ďalší trend si tak trochu odporuje. Na jednej strane veci vystavuje, odhaľuje a na druhej schováva. Módne sa stavajú police a poličky, ktoré nahradzujú obývačkové zostavy plné skriniek. Na policiach sa budú skvele vynímať atypické dekorácie a handmade výrobky. Lenže čo s nedostatkom úložného priestoru? Tento problém vyriešia robustné šatníkové skrine alebo skrine vstavané.

Trend 4 – vyplniť prázdny priestor

Po odstránení skriniek a zabudovaní šatníka do steny sa vám bude zdať miestnosť prázdna. Nemusí to tak byť, keď namiesto plávajúcej podlahy alebo parkiet vsadíte na koberce. Práve koberce hlásia veľký návrat. Príjemne sa po nich chodí, zútulnia miestnosť a pôsobia luxusným dojmom. Koberce sú dokonca spôsob, ako šetriť peniaze, keďže zahrejú a nemusíte vďaka nim toľko kúriť.

Trend 5 – spojenie s prírodou

Pre ochranu prírodu musíme spraviť naozaj maximum, a preto sa snažte kupovať recyklované veci a veci vyrobené z obnoviteľných zdrojov. Spojte sa s prírodou. V bytoch presvetlite miestnosť a vchod na balkón vyplňte francúzskymi oknami. V domoch vybudujte terasu, na ktorú sa dá prejsť priamo z obývačky. Veľkoformátové okná vám dodajú pocit, že bývate v záhrade.

 

 

Facebook Comments