Veci sa menia, vývoj a pokrok jednoducho nezastavíme. A to v akejkoľvek oblasti nášho života, šperky nevynímajúc. Hoci sa zvykne vravieť, a istotne je na tom veľký kus pravdy, že zlato či drahé kamene z módy nikdy nevyjdú, predsa len aj v tejto sfére úradujú trendy. Obzvlášť, čo sa zásnubných prsteňov či obrúčok týka. Viete, aké prstene boli žiadané kedysi a aké svadobné obrúčky sú „in“ dnes?

 

Minulosť verzus súčasnosť

V minulosti boli svadobné obrúčky veľmi jednoduché, bez zbytočných príkras či kamienkov. Odkaz bol jednoznačný: ako symbol lásky dvoch snúbencov nepotrebovali tieto prstene žiadne špeciálne úpravy. Podstatnejšie tak bolo, čo vyjadrovali, než to, ako vyzerali.

To však v súčasnosti zďaleka neplatí. Vplyvom dostupných technológií, tiež vďaka lepším finančným možnostiam mnohých párov a v neposlednom rade v snahe čo najviac sa odlíšiť a zaujať sú dnešné svadobné obrúčky dozdobené drahými kameňmi či jedinečným gravírovaním. Nie je preto ničím výnimočným, keď si snúbenci pred oltárom vymenia nádherné diamantové prstene, ktoré rozhodne pristanú každej neveste. Dozdobenie prsteňa briliantom či inými vzácnymi kameňmi nie je najmenší problém, preto je to čoraz žiadanejšie. Taktiež ani vygravírovanie prakticky čohokoľvek na prednú alebo zadnú stranu obrúčok nerobí skúseným zlatníkom nijaké problémy.  Logicky si teda poviete: „Prečo by sme my nemali mať takéto obrúčky?“

 235821056

Doba sa zmenila, obrúčky s ňou

Pri spomienke na obrúčky našich rodičov či prarodičov sa zrejme väčšina z nás pousmeje. Nikde ani stopa po kamienku, o gravírovaní tiež mnohí ani netušili a čo sa odtieňa zlata týka, všetci mali jednotné svadobné obrúčky zo žltého zlata. Napriek tomu  boli spokojní, ženích, že mu jeho vyvolená povedala „áno“ a nevesta zasa preto, že sa jej splnil sen o vydaji za jej milovaného. Čo na tom, že sa jej na ľavom prstenníku ligotal „obyčajný“, pre veľa dnešných neviest nezaujímavý prsteň? Boli šťastné a spokojné s tým, čo mali.

Doba sa však zmenila a s ňou aj očakávania i požiadavky budúcich manželiek. Mnohé sa preto neuspokoja len  s krásnou, ručne vyrobenou obrúčkou z bieleho či ružového zlata dozdobenou drahým kameňom, ale očakávajú aj čosi navyše. Trebárs luxusné briliantové náušnice, ktoré ich svadobný vzhľad ešte viac rozžiaria.

Tak čo, páni, ste pripravení splniť nároky Vašich drahých polovičiek?

 

 

 

Share this article

Facebook Comments