Cvičenie nie je prechádzkou cez ružovú záhradu a začiatky bývajú ťažšie, ako si všetci myslia. Ak však dosiahnete pravidelnosť a kvalitu cvikov, vaše telo sa zmení na nepoznanie. Zabezpečíte si tak nielen dokonalý výzor, ale aj zdravie a rýchlejší metabolizmus.

Obyčajná lavica na posilňovanie toho dokáže viac, ako ste si mysleli

Nie každý túto športovú pomôcku používa, pretože nie každý na nej vie cvičiť. Posilňovanie na nej je pritom omnoho jednoduchšie ako sa zdá, stačí sa naučiť pár cvikov, ktoré budete postupne vylepšovať. Posilňovacie lavičky sú univerzálnym a viacúčelovým fitness doplnkom, ktorý je súčasťou nielen profesionálnych fitness centier, ale už aj mnohých domácich posilňovní. K dispozícii je veľmi veľa druhov lavíc, ktoré sa dajú využiť na viacero cvikov. Okrem toho, že sú niektoré určené len na dané partie tela, nájdu sa aj lavice, pomocou ktorých dokážete doslova precvičiť celé telo.

Výber tej správnej závisí od viacerých faktorov, ktoré by ste si mali ešte pred kúpou poriadne premyslieť. Ujasniť si treba najmä cieľ vášho cvičenia a to, kam sa chcete dostať. Zvážiť treba aj finančné možnosti, zdravotný stav, výšku, váhu a tréningovú pokročilosť. Pri každej lavici je uvedená aj maximálna nosnosť, ktorú tiež neprehliadnite. Dôležitá je najmä v prípade cvičenia so závažím, kedy môže dôjsť k zraneniu. Rozhodnúť sa budete musieť aj v otázke šikmej a rovnej plochy. Lavica je vhodná na posilňovanie rúk, ale aj brucha a nôh. Stačí praktizovať správne cviky a dokážete si na nej precvičiť celé telo. Najväčší úžitok z nej budú mať ľudia, ktorí preferujú silový tréning , radi posilňujú s činkami a chcú si vyrysovať telo.

Prečo by ste si ju mali kúpiť?

Ak sa stala posilňovacia lavica vašou obľúbenou pomôckou, ktorú využívate v posilňovni, určite sa vám stalo, že ste na ňu museli čakať doslova v rade. Keďže je veľmi obľúbená, dostať sa k nej vo fitku je niekedy až nemožné. Preto by ste si mali zadovážiť vlastnú, o ktorú sa nebudete musieť s nikým deliť. Výborným riešením je aj pre tých, ktorých pri štandardnom cvičení bolí chrbát. V polohe ležmo nezaťažujete chrbticu tak, ako v sede alebo v stoji a preto je cvičenie na lavičke výborné aj zo zdravotného hľadiska. Nad jej kúpou príliš dlho neváhajte, pretože sa oberáte o možnosť poriadne si zacvičiť v pohodlí domova.

Ak ste sa rozhodli, že si zriadite vlastnú posilňovňu, chýbať by v nej nemala ani posilňovacia veža. Tento stroj je zhotovený v špičkovom prevedení a vyhovie aj tým najnáročnejším športovcom. Kombináciou tréningu na lavičke a veži sa dopracujete k dokonalému telu, ktoré vám bude každý závidieť. Ak im ešte k tomu poviete, že ste ho dokázali vypracovať do tejto podoby doma, tak vám uverí len málokto. Pred kúpu strojov si pozrite ponuku, ktorú vám trh ponúka. Nie všetky stroje sú rovnaké a preto treba prihliadať na kvalitu, značku, účel, funkcie a v neposlednom rade cenu. Široký športový sortiment nájdete u predajcu inSPORTline, ktorý ponúka vybavenie pre začiatočníkov, ale aj pokročilých.

Facebook Comments