Hlavné mesto našich českých susedov – Praha, je mestom histórie, dobrého piva, jedla, zábavy i pamiatok. Za pamiatkami, nádhernou architektúrou a kultúrou figurujú najmä príjemní ľudia, česká kuchyňa a priateľská atmosféra na každom kroku, kde sa pohnete.

Nádherné pamiatky

Karlov most bol založený už v roku 1357, no presný dátum nie je vôbec istý. Patrí medzi nádhernú pamiatku, ktorá bola obohatená o majestátne sochy, a to na prelome 17. a 18. storočia. Dnes patrí medzi najnavštevovanejšie pražské pamiatky, no niet sa čomu čudovať.

Juditin most predchádzal Karlovmu mostu a nechal ho vybudovať Vladislav II. Bol dokončený v roku 1172 a jeho súčasťou boli i veže s bránou, ktorú mali medzi sebou.

Prekrásne námestia

Najkrajšou časťou Prahy je jednoznačne Staromestské námestie, ktoré pozná asi väčšina z vás. Nájdete tu radnicu, ale i známy Orloj, pod ktorým sa každoročne stretne mnoho ľudí. Môžete tu navštíviť miestne bary, reštaurácie či obchodíky so suvenírmi, takže nudiť sa tu určite nebudete. Neďaleko sa nachádza i Václavské námestie, kde nájdete Národné múzeum, ale i mnoho hotelov, kde sa môžete ubytovať.

Nočný život a zábava

Čo sa týka nočného života v Prahe, toho je tu naozaj až až. Obľúbené sú najmä bary, ktoré ponúkajú niekoľko druhov pív, vrátane pivných špecialít, ale i luxusnejšie reštaurácie, ktoré u nás len tak ľahko nenájdete. Diskotéky tu nájdete takmer na každom rohu. Obľúbené sú jednoznačne Karlovy Lázne, kde máte na výber z viacerých podlaží, ktoré ponúkajú rôzne hudobné štýly. Pokiaľ sa vyberiete do Prahy, určite sa tu zastavte a užite si zábavu ako nikdy pred tým.

FOTO:  © artjazz / Dollar Photo Club

 

Share this article

Facebook Comments